Niezbędnik dla Windows Phone: Nie znam prostszego sposobu opłacania rachunków niż z aplikacją Sprytny Bill

Lokowanie produktu

Płatności mobilne zdają się jeszcze raczkować. Na rynku istnieje kilka standardów i efekt jest taki, że praktycznie każdy z nas płaci w inny sposób. Jaki sposób jest najlepszy? Oczywiście ten najprostszy.

28.08.2013 11.59
Niezbędnik dla Windows Phone: Nie znam prostszego sposobu opłacania rachunków niż z aplikacją Sprytny Bill

Jakiś czas temu zainstalowałem aplikację Sprytny Bill i muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że będę jej używał na co dzień. A tak się właśnie stało. I to tylko dlatego, że Sprytny Bill to naprawdę łatwy sposób na realizację płatności w sposób mobilny, z poziomu smartfona.

Zaczynamy od założenia konta w Sprytnym Billu. Do tego celu musimy podać numer telefonu komórkowego i zweryfikować jego poprawność wpisując do programu kod przesłany SMS-em.

Następnie wystarczy wprowadzić dane karty takie jak: numer i datę ważności. Karta zostanie zapisana w programie co ułatwi w przyszłości realizację płatności. Możemy oczywiście zapisać kilka kart i następnie decydować, którą chcemy zapłacić.

Aby zweryfikować kartę trzeba przeprowadzić szybki proces sprawdzający. Po podaniu numeru, daty ważności oraz kodu CVC2 aplikacja zamrozi na naszym koncie niewielką kwotę - zaledwie kilka groszy. Aby potwierdzić, że dana karta jest naszą własnością, musimy zalogować się do banku i sprawdzić jaką kwotę zarezerwował sobie Sprytny Bill. Po podaniu prawidłowej wartości, karta zostaje zapisana w aplikacji.

W tym momencie program staje się interfejsem do naszej karty płatniczej.

Dzięki Sprytnemu Billowi w łatwy sposób opłacimy rachunki. Praktycznie na każdym wydruku czy też fakturze znajduje się dwuwymiarowy kod QR. Po odczytaniu takiego kodu za pomocą czytnika w aplikacji, możemy przejść do realizacji płatności. W celu potwierdzenia chęci wykonania transakcji należy podać kod CVC2 (który nie zostaje zapamiętany przez aplikację) lub mPin - kod służący do zatwierdzania transakcji mobilnych i internetowych.

Jeżeli chcemy zapłacić rachunek, który nie posiada kodu QR lub z jakiegoś powodu nie możemy go odczytać istnieje możliwość wpisania ręcznie danych i zapłacenia Sprytnym Billem. Rachunki możemy zapisywać jako szablony, co pomoże w realizacji cyklicznych płatności.

W Sprytnym Billu zakładamy również konto w systemie MasterCard Mobile. Pozwala nam to przeprowadzać transakcje w punktach partnerskich oznaczonych logo MasterCard Mobile. Dzięki rejestracji w MasterCard Mobile uczestniczymy w licznych promocjach i mamy pewność bezpieczeństwa transakcji - gwarant bezpieczeństwa PCI DSS.

Jeżeli posiadacie kartę kredytową z programem zwrotu części wydanych pieniędzy, to po podpięciu jej do Sprytnego Billa będziecie zarabiać również na płaceniu rachunków. Sprytne?

Wpis przygotowany we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu