Tech  / Felieton

Nadchodzi czas studenckich promocji. Zaczęło UPC

Jesteś studentem? To jeśli nie czeka na Ciebie sesja poprawkowa masz jeszcze ponad miesiąc wakacji. Jednak już teraz operatorzy zabiegają o Twoją atencję. Na uczniów innych szkół też przygotowano promocje.

UPC właśnie ruszyło z nową akcją promocyjną skierowaną przede wszystkim do studentów. Z atrakcyjnej oferty skorzystać będą mogli także inni nowi klienci operatora. Największy operator kablowy na rynku kusi umową na internet trwającą zaledwie 9 miesięcy (do czerwca 2014) lub dłuższą na 21 miesięcy. Ta druga opcja jest o tyle ciekawa, że w czasie wakacji 2014 (lipiec-wrzesień) użytkownik jest zwolniony z opłat.

W promocji najtańszy abonament to 39 złotych miesięcznie w przypadku dłuższej umowy i internetu o prędkości 10 Mb/s. Natomiast najdroższy abonament wynosi 95 złotych miesięcznie i umożliwia cieszenie się internetem o prędkości 250 Mb/s przez 9 miesięcy.

Oferta UPC jest mądrze skonstruowana i trafia w aktualne potrzeby tej konkretnej grupy docelowej. Studenci wynajmując mieszkanie zapewne chętnie rozważą taką promocję o ile będzie ona dostępna w ich nowym miejscu zamieszkania.

UPC_INTERNET

To jednak nie jedyna promocja przygotowana dla osób uczących się. Wysypu studenckich ofert możemy spodziewać się we wrześniu, na razie obok wakacyjnych kampanii promocyjnych, część operatorów delikatnie przypomina o zbliżającym się roku szkolnym.

I tak Plus na swoich stronach promuje 11% rabat na podręczniki w serwisie Merlin.pl. Oferta ta skierowana jest dla użytkowników usługi Plus na kartę i posiada liczne obwarowania.

O szkole i studentach nie zapomina Apple. Jednak firma z Cupertino zapomina o Polakach. Producent przez cały rok oferuje uczniom i studentom zakup urządzeń na preferencyjnych warunkach. Przez wiele lat było to 10% rabatu, obecnie jest zaledwie 6%. Jednak w okresie wakacyjnym w wielu krajach oferta dla osób uczących się jest jeszcze ciekawsza. W Stanach Zjednoczonych do zakupu Maka oprócz upustu można otrzymać 100$ do wydania w Mac App Store, w krajach Europy zachodniej jest to równowartość 80 euro. Niestety mimo, że w Polsce dostępny jest sklep online producenta to Apple nie przygotowało dla nas żadnej oferty specjalnej.

W marketach trwa szaleństwo na artykuły szkolne. Także w komputerowym i operatorskim biznesie jest to ważny okres. W najbliższych tygodniach możemy spodziewać się kilku ciekawych promocji na usługi internetowe. Zainteresowane powinny być przede wszystkim osoby szukające krótkich umów.

I tylko szkoda, że wakacyjny czas tak szybko przemija…

Zdjęcie Educational theme: portrait of a teacher giving a lecture. pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst