REKLAMA

Obrazy Van Gogha dostępne w gigapikselowym formacie. Zobaczysz ich najdrobniejsze szczegóły

Najsłynniejsze obrazy Vincenta Van Gogha trafiły na strony Google Art Project w gigapikselowym formacie. Od teraz można podziwiać dosłownie każdy detal obrazów postimpresjonistycznego mistrza.  

03.08.2013 08.57
Obrazy Van Gogha dostępne w gigapikselowym formacie. Zobaczysz ich najdrobniejsze szczegóły
REKLAMA

Google Art Project to jeden z projektów giganta z Mountin View, który skupia się na sztuce. Jest to próba zdigitalizowania zbiorów rożnych muzeów na całym świecie. Projekt zawiera zbiory obrazów i eksponaów zarówno największych na świecie muzeów, jak i małych, prywatnych galerii. Na specjalnej stronie możemy wybierać i oglądać ponad 40 tysięcy dzieł sztuki. Gdybyśmy chcieli zobaczyć je wszystkie na żywo, musielibyśmy odwiedzić przeszło 40 krajów.

REKLAMA

Niedawno na stronie niektóre z najwybitniejszych obrazów zyskały możliwość oglądania ich w trybie „Gigapiksel”, który umożliwia niesamowite zbliżenia pokazujące fascynujące detale niewidoczne na pierwszy rzut oka. Zobaczyć można spękania farby, całą fakturę obrazu, oraz wszystkie ścieżki, jakimi artysta nakładał farbę.

Gigapikselowy format otrzymały niedawno obrazy jednego z najwybitniejszych postimpresjonistów, Vincenta Van Gogha. Słynne słoneczniki, autoportret, czy nocne krajobrazy w dużym zbliżeniu robią niesamowite wrażenie. Jest to gratka dla wszystkich miłośników malarstwa, ale jestem pewien, że nawet całkowity laik dostrzeże piękno zaschniętych farb nałożonych przez mistrza. Zobaczcie zresztą sami.

Gwiaździsta noc, 1889, Museum of Modern Art w Nowym Jorku

Van-Gogh_google_art_project_2
Van-Gogh_google_art_project_3
Van-Gogh_google_art_project_4
Van-Gogh_google_art_project_5
Van-Gogh_google_art_project_6

Autoportret, koniec sierpnia 1889, National Gallery of Art, Waszyngton

Van-Gogh_google_art_project_7
Van-Gogh_google_art_project_8
REKLAMA
Van-Gogh_google_art_project_9

Krajobraz Saint-Rémy – 1889, Indianapolis Museum of Art

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA