REKLAMA

Deezer ma nową aplikację na Windows Phone. Jest po prostu świetna!

Deezer to serwis streamingowy, który szczególnie dba o użytkowników ekosystemu Microsoftu. Ma on swoje aplikacje między innymi na systemy Windows 8 i RT, a także konsolę Xbox 360. Jednak to nie wszystko. Deezer co prawda miał również program działający na systemie mobilnym Windows Phone, ale doczekał się on właśnie całkowicie nowej odsłony. Ja już z niej korzystałem i chciałbym podzielić się z wami swoimi wrażeniami.

06.08.2013 11.33
Deezer ma nową aplikację na Windows Phone. Jest po prostu świetna!
REKLAMA

Muszę przyznać, że od razu po aktualizacji aplikacji spotkały mnie małe problemy. Program nie chciał się za nić zalogować na moje konto. Próbowałem logowania się przez Facebooka i klasycznego. Pomogło dopiero usunięcie aplikacji i ponowna jej instalacja. Spowodowało to niestety usunięcie wszystkich moich albumów, których używałem w trybie offline. Pobranie ich wszystkich zajęło trochę czasu, gdyż trzeba było zaznaczać je pojedynczo, ale grunt, że aplikacja zaczęła działać.

REKLAMA

Poprzednia wersja Deezera była poprawną aplikacją, służącą do słuchania muzyki. Zabrakło w niej jednak nacisku na to, co powinien oferować prawdziwy serwis streamingowy, czyli funkcje społecznościowe. Tutaj widać je od razu po otwarciu programu.

Zamiast prostego menu możemy zauważyć ekran „Odkryj”, proponujący nam nowe albumy, wykonawców i gatunki muzyczne. Sama muzyka została podzielona tu na kategorie „Polecane” i „Stacje radiowe”. Drugi ekran zawiera playlisty wybrane przez Deezera lub przez nas oraz nasze ulubione albumy i piosenki. To idealne miejsce zarówno na to, by słuchać swoich piosenek, a także na to, aby w przerwie zapoznać się z czymś nowym.

Trzeci ekran to „Słuchaj” pokazujący nam, czego słuchamy aktualnie oraz wyświetlający listę naszych albumów, playlist, wgranych utworów mp3 oraz wykonawców. Oczywiście znalazła się tu ikona wyszukiwania, która pozwala nam przeszukać wszystkie elementy wybrane powyżej. Przy wynikach wyszukiwania pojawia się też ikona pozwalająca stwierdzić, czy znalezione elementy to albumy, utwory czy wykonawcy.

Prezentuje się to świetnie, zwłaszcza, że każdy, znany wykonawca doczekał się spersonalizowanej strony z informacjami o sobie i pogrupowanymi utworami. Co prawda dotyczy to głównie zagranicznych muzyków, ale lepsze to niż nic. Oczywiście podczas słuchania albumów można wejść na wspomnianą już stronę artysty lub dzielić się muzyką za pomocą maila, mediów społecznościowych, SMS-a czy NFC+Bluetooth.

Czy nowy Deezer dla Windows Phone jest dobrą aplikacją? Owszem, korzystam z niej nieukrywaną radością, bo mimo że wszystkie aplikacje tego serwisu streamingowego były poprawne, akceptowalne, dobre, to ta jest po prostu świetna. Deezer pokazał, że nie stoi w miejscu i chce cały czas iść do przodu i się rozwijać. I robi to w dobrym kierunku.

REKLAMA

Jak na razie jedyne wady Deezera to problem z logowaniem się przez Facebooka (już jest poprawiany). Brakuje mi tylko, by w trybie dużego kafelka aplikacja wyświetlała okładkę albumu i nazwę utworu jaki jest odtwarzany. Może doczekam się tego w przyszłych aktualizacjach. Ale i bez tego jest całkiem nieźle.

Aplikację znajdziecie po tym adresem.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA