REKLAMA

„Nowoczesna polska policja w obiektywie” – zobacz sprzęt, na jakim pracują funkcjonariusze

Polska policja postanowiła ocieplić nieco swój wizerunek poprzez prezentację serii zdjęć przedstawiających ich pracę. Zdjęcia ukazują przekrój przez różne aspekty pracy policji. Obejrzeć możemy zarówno funkcjonariuszy jak i nowoczesny sprzęt, na którym pracują policjanci.

08.08.2013 14.45
„Nowoczesna polska policja w obiektywie” – zobacz sprzęt, na jakim pracują funkcjonariusze
REKLAMA

Na zdjęciach zobaczyć można sceny przedstawiające funkcjonariuszy podczas służby, oraz nowoczesne sprzęty w akcji. Oprócz zwykłych radiowozów sfotografowano także mniej codzienne wehikuły, takie jak quady, helikoptery, czy nawet roboty pirotechniczne. Możemy także zobaczyć zwierzęta jakie pomagają policjantom w pracy, m.in. psy służbowe oraz konie.

REKLAMA

Zdjęcia wykonał fotograf Michał Drabikowski i jest to naprawdę kawał dobrej roboty. Fotografie w większości prezentują bardzo wysoki poziom techniczny. Szczególnie podobają mi się kadry z pojazdami, w których świetnie wyszło panoramowanie i wrażenie ruchu. Być może trochę gorzej wyszły zdjęcia funkcjonariuszy, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że nie są to modele zaznajomieni z pracą przed obiektywem. Jeżeli już, pracują oni raczej po drugiej stronie obiektywu, szkoda tylko, że jest to obiektyw fotoradaru. ;)

Zdjęcia początkowo trafiły do policyjnych kalendarzy na lata 2012 i 2013, a teraz można je obejrzeć także na plenerowej wystawie. Wszyscy Warszawiacy mogą obejrzeć plenerową wystawę zdjęć w dużym formacie całkowicie za darmo. Znajduje się ona na ogrodzeniu Komendy Głównej Policji w Warszawie przy ul. Puławskiej 148/150. Wszystkim innym zostaje przyjrzeć się zdjęciom na stronie policja.pl, lub poniżej.

Policja 01
Policja 02
Policja 03
Policja 04
Policja 05
Policja 06
Policja 07
Policja 08
Policja 09
Policja 10
REKLAMA
Policja 11

Autorem wszystkich zdjęć jest fotograf Michał Drabikowski.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA