REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowa wersja Taxi5 wygląda świetnie - my już ją przetestowaliśmy

Aplikacji mobilnych obsługujących taksówki jest prawie tyle ile samych taksówek na postoju w centrum miasta. Jedne są lepsze, drugie gorsze. Jedne ograniczają swoją funkcjonalność do bazy taksówek, inne próbują zastąpić korporacje. W tym wszystkim jest też Taxi5. I to w nowej odsłonie.

14.08.2013
15:36
Nowa wersja Taxi5 wygląda świetnie – my już ją przetestowaliśmy
REKLAMA

Taxi5 należy do aplikacji prostych, ale funkcjonalnych. Umożliwia ona zamówienie taksówki w 46 miastach w Polsce bez konieczności dzwonienia. Właściwie wystarczy jeden klik. Stosunkowo duża baza taksówek i banalny sposób zamawiania to podstawowe atuty Taxi5. Może dlatego aplikacja została już pobrana z Google Play i App Store ponad 20 tysięcy razy. Teraz Taxi5 doczekała się nowej odsłony. W ciągu najbliższych dni aplikacja będzie już do pobrania, my testowaliśmy wersję beta na iPhone'a.

REKLAMA
taxi5 stand

Same możliwości aplikacji nie uległy zmianie. Taxi5 w wersji 2.0 to wciąż ten sam program pozwalający w łatwy sposób zamówić taksówkę. Zmieniła się głównie strona wizualna. Teraz Taxi5 nie tylko spełnia swoje zadania, ale też wygląda tak jak powinna wyglądać nowoczesna aplikacja mobilna. Stara wersja nie była złym programem, nawet nie była specjalnie brzydka, ale najzwyczajniej zdawała się być ciężka, nie nowoczesna i trocącająca myszką.

Teraz ekran główny jest minimalistyczny. Mamy podgląd na lokalizacje z map Google, termin w jakim chcemy zamówić taksówkę oraz opcje wyboru liczby osób, sposobu płatności i odnośnik do zaawansowanych opcji. Na dole znajduje się duży przycisk "zamów Taxi". Myślę, że bez trudu poradzimy sobie z kliknięciem w niego jak i z całą obsługą aplikacji nawet chcąc powrócić z jakiejś suto zakrapianej imprezy.

W opcjach zaawansowanych dostępnych z głównego ekranu możemy wybrać jeszcze język, w którym chcemy porozumiewać się z kierowcą (poza polskim jest jeszcze angielski i niemiecki) oraz to czy zabieramy ze sobą czworonoga lub większy bagaż. Świetnie, że pomyślano także o wózkach inwalidzkich, zabrakło natomiast opcji fotelików dla dzieci. Jednak wybór i tak jest szeroki, a obrazki ułatwiają konfigurację zamówienia.

Więcej możliwości znajdziemy na panelu wysuwanych z lewej strony podobnym do tego z aplikacji takich jak mapy Google, YouTube czy Facebook. Dzięki niemu możemy podejrzeć historię naszych zamówień, skorzystać z ulubionych lokalizacji, przejrzeć dostępne korporacje (wśród nich też możemy wybrać nasze ulubione), ustawić domyślne opcje (w zakładce moje konto), obejrzeć i przeczytać samouczek czy skontaktować się z autorami.

Nie ma więc zbyt wyszukanych opcji, ale są wszelkie podstawowe możliwości z bardzo szerokim zapleczem informacyjnym. Podoba mi się dostępność FAQ, samouczka i odnośnika do filmów. Wszystko działa sprawnie choć ja miałem dostęp jeszcze do wersji beta.

Aplikacja Taxi5 w wersji 2.0 jest ładna, dobra i prosta. Spełnia swoje zadanie nie ma tu jednak mowy o innowacjach i zaawansowanych opcjach. Przede wszystkim chciałbym mieć możliwość płatności za taksówkę z poziomu aplikacji oraz to co jest w iTaxi czyli podgląd tego gdzie aktualnie jest moja taksówka i kiedy do mnie dojedzie. Taxi5 jest więc ograniczona, ale przy tym nie udaje, że jest czymś więcej. Wygrywa z zaawansowanymi aplikacjami tym, że posiada dość dużą liczbę korporacji. To 6500 taksówek zrzeszonych w 58 korporacjach w 46 miastach. Największą wadą aplikacji jest brak wyraźnie zaznaczonych cen za przejazdy, choć w wersji finalnej powinno to zostać poprawione.

taxi5 hand

Poza prostotą nie widzę w Taxi5 elementu przewagi nad konkurencją. Proste aplikacje z bazą numerów do korporacji posiadają ceny i szeroką bazę, zaawansowane posiadają wszystko. Plusem Taxi5 jest szybkie zamawianie, aby to zrobić wystarczy uruchomić program i kliknąć w przycisk. Jednak nie jestem przekonany, czy to wystarcza, aby się wyróżnić z gąszczu innych programów na rynku taksówek.

REKLAMA

Nie korzystam z taksówek zbyt często, ale aplikacja Taxi5 będzie na moim iPhone'ie stanowiła uzupełnienie iTaxi. Tylko, a raczej aż. Taxi5 jest naprawdę dobrą aplikacją, która już ma wersje na iOS, Androida i będzie miała na Windows Phone.

Nie ma tu jednak mowy o rewolucji. Na szczęście jest wygoda.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA