REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

ING BankMobile HD - aplikacja tak dobra, że nie widzę potrzeby korzystania z witryny mojego banku

Od dłuższego czasu korzystam z aplikacji mobilnej ING Banku. Jest ona bardzo wygodna w obsłudze i praktycznie nie pamiętam kiedy ostatnio musiałem logować się do normalnej wersji serwisu. Teraz obsługa płatności i monitorowanie wydatków stało się jeszcze wygodniejsze, a to za sprawą nowej aplikacji ING BankMobile HD przygotowanej z myślą o tabletach.

27.08.2013
13:58
ING BankMobile HD – aplikacja tak dobra, że nie widzę potrzeby korzystania z witryny mojego banku
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio złapałem się na tym, że zapomniałem hasła do konta ING. Stało się tak, gdyż co jakiś czas je zmieniam i potem mam problem z zapamiętaniem nowego. Najłatwiejszym sposobem zapamiętania jest powtarzanie. A ja nie powtarzałem wcale, gdyż korzystałem tylko z aplikacji mobilnej, która ma znacząco uproszczony sposób logowania.

Niedawno premierę miała nowa aplikacja mobilna ING stworzona specjalnie z myślą o tabletach. Początkowo obawiałem się, że nowy program będzie wymagał ode mnie wyrobienia sobie nowych nawyków. Okazało się jednak, że twórcy zdecydowali się na wykorzystanie kilku elementów interfejsu znanego ze smartfonów. Dzięki temu po zalogowaniu się na tablecie nie miałam żadnych problemów z nawigacją i odnalezieniem się w programie.

photo 1

Poza podstawowymi funkcjami takimi jak sprawdzanie stanu konta, monitorowanie wydatków i wykonywanie przelewów program pozwala też na prowadzenie ciekawych analiz. Dzięki automatycznemu systemowi rozpoznawania wydatków aplikacja ING HD tak jak normalny serwis internetowy pokazuje czytelny wykres przedstawiający kategorie produktów i usług, na które przeznaczamy najwięcej pieniędzy. Taka forma prezentacji naszych wydatków może uświadomić nam gdzie najwięcej ucieka nam pieniędzy i jeżeli tylko uznamy za stosowne, to możemy wprowadzić oszczędności.

Na poniższym filmiku zaprezentowano wygląd interfejsu, obsługę aplikacji i sposób wykonywania podstawowych operacji.

Osobiście korzystałem z ING BankMobile HD na iPadzie, ale jest też wersja dla tabletów z Androidem. Obie aplikacje na pierwszy rzut oka zdają się nie różnić funkcjonalnością.

Rok 2013 można nazwać rokiem tabletów. ING BankMobile HD powstała w związku z rosnącą popularnością tych urządzeń oraz w odpowiedzi na sugestie klientów banku. Nie chcieliśmy iść na skróty kopiując czy nieznacznie przekształcając aplikację na smartfony. Nową wersję aplikacji przygotowaliśmy od zera, ponieważ wierzymy, że tablety wymagają unikalnego podejścia. Z jednej strony są to urządzenia mobilne, które chętnie zabieramy w podróż, z drugiej strony coraz częściej zastępują nasze domowe komputery.

Chcieliśmy połączyć te dwa światy – dedykowanej aplikacji, które można łatwo obsłużyć „w biegu”, z możliwościami tradycyjnej wersji systemu ING BankOnLine. Dlatego w aplikacji na tablety zamieściliśmy funkcje niedostępne w wersji na smartfony, zachowując przy tym przejrzystość i intuicyjność oryginału – powiedział Szymon Mitoraj, Dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej w ING Banku Śląskim.

Muszę przyznać, że ING osiągnęło to co sobie założyło. Program dla tabletów jest ewidentnym rozszerzeniem tego, który znamy ze smartfonów. Ta spójność interfejsu sprawia, że użytkownik nie ma problemów z poruszaniem się po aplikacji. Jednocześnie wykorzystano potencjał większego ekranu i rozbudowano wiele przydatnych funkcji.

REKLAMA

ING przygotowując program w wersji HD przeprowadziło szereg testów tzw. eyetracking mobilny. Jest to forma badania tego w jaki sposób użytkownik i jego wzrok porusza się po aplikacji. Natomiast grafika ekranu logowania została wybrana w głosowaniu przeprowadzonym na stronie internetowej banku.

Korzystając z ING na smartfonie nie potrafiłem zapamiętać hasła do witryny internetowej. Obawiam się, że dzięki aplikacji na tablecie zapomnę je jeszcze szybciej.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA