REKLAMA

Na rynek trafi tabletopodobna konsola Nintendo 2DS, czyli tańszy 3DS bez... 3D

Czy uważaliście, że efekt trójwymiarowy w konsolach Nintendo 3DS jest zupełnie niepotrzebny? Jeśli tak, mam dla Was ciekawą wiadomość. Nintendo już niebawem wyda konsolę Nintendo 2DS, czyli model z dwuwymiarowym ekranem. Będzie on tańszy od dostępnych na rynku konsol Nintendo, ale w zamian ma pewną małą wadę, a mianowicie… nie da się go złożyć. Z kolei wyglądem przypomina tablet.

28.08.2013 16.18
Na rynek trafi tabletopodobna konsola Nintendo 2DS, czyli tańszy 3DS bez… 3D
REKLAMA

Konsola Nintendo 2DS będzie kompatybilna z grami działającymi na konsolach Nintendo DS oraz 3DS. Model ten wystąpi w dwóch wersjach kolorystycznych – czarno-niebieskiej oraz czarno-czerwonej. Może się wydawać, że pod względem budowy konsola ta nie będzie różnić się od swoich poprzedników. Nie jest to jednak prawda.

REKLAMA
nintendo 2ds

Otóż Nintendo 2DS bardziej przypomina tablet niż przenośną konsolę do gier. Wszystko przez to, że nie da się jej złożyć. Jest to dziwne rozwiązanie, gdyż przez to konsola w mojej opinii stała się kompletnie nieporęczna, ale kto wie, może znajdą się zwolennicy takiego, mniej awaryjnego rozwiązania.

Nintendo 2DS zostało wyposażone w dwie kamery wideo, które mogą robić zdjęcia i nagrywać wideo, także w 3D. Co prawda sami jej posiadacze nie będą mogli ich obejrzeć w trzech wymiarach, ale będą mogli przełożyć kartę SD zawierającą takie materiały do Nintendo 3DS i tam je przeglądać.

nintendo 2ds b

Czy taki krok Nintendo oznacza, że firma wycofuje się z grania w 3D? Otóż nie, Nintendo 3DS nadal będzie dla Japończyków priorytetem. Wprowadzenie do sprzedaży 2DS jest ukłonem w stronę mniej zamożnych graczy, których nie stać na kupno flagowej konsoli Nintendo. Pod względem specyfikacji zbytnio nie różni się od swojego starszego brata. Zobaczcie zresztą sami:

nintendo 2ds specyfikacja

Różnica cenowa między konsolami będzie dosyć znaczna. O ile Nintendo 3DS kosztuje obecnie 170 dolarów, to Nintendo 2DS ma mieć cenę wynoszącą jedynie 130 dolarów. Nintendo przygotowało z myślą o nowej konsoli także pokrowiec, który wydaje się być znacznie ładniejszy od samego sprzętu.

nintendo 2ds c
REKLAMA

Sam teraz nie umiem odpowiedzieć na pytanie, czy Nintendo 2DS podbije rynek. Z jednej strony jest tanie, jednak absolutnie nie podoba mi się jego wygląd. Jednak skoro ludzie są w stanie nosić w torbie tablety, czemu nie mogą tego robić z konsolą do gier? Zapewne takim tokiem rozumowania poszło Nintendo. Niestety nie jestem pewien, czy ma on jakikolwiek sens i czy przeniesie oczekiwane przez Nintendo rezultaty. Czas pokaże.

A propos czasu, konsola trafi na rynek 10 października, razem z grą Pokemon X.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA