REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nexus 4 znacznie potaniał. Teraz można go kupić za mniej niż 1000 zł

Jeśli chcieliście kupić Nexusa 4, ale uważaliście jego cenę za zbyt wygórowaną, warto jeszcze raz przeliczyć swoje oszczędności. Flagowy telefon z czystym Androidem został dosyć znacznie przeceniony. Teraz telefon ten można nabyć za mniej niż 1000 zł. Obie wersje Nexusa 4 potaniały o 100 dolarów, co oznacza, że model o pojemności 8 GB kupimy już za 199 dolarów, z kolei smartfon o dwukrotnie większej pojemności kosztuje teraz 249 dolarów. 

28.08.2013
11:23
Nexus 4 znacznie potaniał. Teraz można go kupić za mniej niż 1000 zł
REKLAMA

Promocja obowiązuje w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Koreii i Wielkiej Brytanii. Jest to oczekiwany ruch, gdyż za niecałe trzy miesiące Nexus 4 skończy rok. Oznacza to, że smartfon powstały przy współpracy LG i Google’a niebawem stanie się przestarzały i będzie konieczne wprowadzenie jego następcy, o którym mówi się od dawna. Wprowadzenie obniżki na ten dobry telefon jest świetnym zagraniem marketingowym i sposobem na opróżnienie magazynów przed premierą nowego telefonu.

REKLAMA

Co można powiedzieć o Nexusie 4 w dzisiejszej cenie? Moim zdaniem jest to absolutnie najlepszy smartfon w swojej klasie cenowej. Oczywiście kupno telefonu z 8 GB pamięci bez możliwości rozszerzenia jest bezsensowne, dlatego skupimy się tu na wersji z 16 GB pamięci flash. Kwota 249 dolarów to około 800 złotych, jeśli ktoś jest w stanie nam przywieźć telefon bezpośrednio z USA, w których podatek jest znacznie niższy niż w Polsce. Jeśli zechcemy zamówić telefon z Niemiec lub Wielkiej Brytanii i kupimy telefon za Euro, zapłacimy za niego niewiele ponad 1000 złotych.

Za takie pieniądze nie da się kupić innego, tak dobrze wykonanego smartfona, który będzie miał odpowiednio szczegółowy ekran, dobrze spasowaną obudowę, wydajne podzespoły i przede wszystkim ma zapewnioną aktualizację prosto od Google’a przez długi czas. Osobiście gdybym nie miał Nokii Lumia 920, na pewno zdecydowałbym się na kupno właśnie tego telefonu. Przy odpowiednim szanowaniu go oraz kupnie etui (szklana obudowa łatwo pęka) powinien on wystarczyć on na ponad dwa lata. Niewiele ponad 1000 złotych jest adekwatnym kosztem za taki sprzęt.

Szczerze mówiąc, przykład ten pokazał mi, że topowe smartfony nie muszą kosztować 3000 złotych, co jest ceną mocno przesadzoną. Jak widać, świetny model telefonu można kupić za trzy razy mniej. Być może w Stanach Zjednoczonych lub w innych, bogatszych od Polski krajach, kupno iPhone’a albo topowego Samsunga Galaxy nie jest problemem, jednak w naszym kraju jest to dosyć znaczny wydatek. Dlatego mam nadzieję, że konsumenci z kraju nad Wisłą będą coraz częściej wypatrywać takich promocji i nabywać nie najpopularniejsze, a najbardziej opłacalne produkty.

lg nexus 4

Jednak nadzieja nadzieją, a rzeczywistość rzeczywistością. Podejrzewam, że nawet w biedniejszych krajach nic się nie zmieni i większość osób nadal będzie kupować rzeczy, które nie zaspokoją ich potrzeb, a tylko dosyć płytkie i skupiające się wyłącznie na świecie materialnym marzenia.

AKTUALIZACJA [28.08.2013 16:45]

REKLAMA
nexusae0_Nexus4_thumb


Jeśli kupiliście Nexusa 4 w Google Play 12 sierpnia i później, macie możliwość zwrotu różnicy w cenie między starym a obecnym kosztem telefonu.  Niestety nie wiadomo, kiedy różnica zostanie zwrócona, ale zapewne stanie się to niebawem. By otrzymać zwrot, należy upomnieć się o niego w ciągu 15 dni.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA