REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Aplikacja mmTV.pl to mobilna kablówka z VOD. Niestety mmTV.pl to też zmarnowana szansa

Multimedia Polska, drugi co do wielkości operator kablowy w Polsce, wprowadził swoją mobilną aplikacje o nazwie mmTV.pl. To nie tylko aplikacja dla abonentów, ale też usługa VOD dla wszystkich. Tylko czy ktokolwiek chce takiej usługi?

12.08.2013
17:14
Aplikacja mmTV.pl to mobilna kablówka z VOD. Niestety mmTV.pl to też zmarnowana szansa
REKLAMA

Cieszy mnie fakt, że kolejny operator idzie z duchem czasu. W erze urządzeń mobilnych i problemów z tożsamością telewizji aplikacje dla drugiego ekranu są niezbędne. Ma je nc+, UPC i sami nadawcy. Cyfrowy Polsat ma serwis Ipla. Teraz także Multimedia Polska ma aplikacje. Mobilna mmTV.pl zadebiutowała na iOS i Androidzie jednocześnie. Zabrakło wersji na Windows Phone, ale użytkownicy tej platformy nie mają chyba czego żałować.

REKLAMA
MmTV.pl ipad

Aplikacja mmTV.pl jest najzwyczajniej na świecie słaba. Interfejs nie pasuje w żaden sposób do współczesnych systemów mobilnych. Jest zagmatwany i biorąc pod uwagę wszystkie możliwości - nie intuicyjny. Mnie aplikacja ta nie zachęca do korzystania. Zanim zdążyłem spojrzeć na ofertę już wiedziałem, że nie będę mmTV.pl używał regularnie. Brzydkie, ociężałe coś, które w dodatku wymaga rejestracji przez stronę internetową. Porównanie mmTV.pl do nc+GO to zestawienie tabletu z Biedronki z iPadem.

Plusem mmTV.pl jest pomysł kablówki Multimedia Polska na dodatkowy zarobek. Wyjście z ofertą VOD poza swoich abonentów to genialne posunięcie. Chętnie zapłacę za dostęp do treści u innego operatora, nawet drożej niż jego abonenci. Niech to jednak będą dobre i ekskluzywne treści. A to, co proponuje Multimedia, jest co najwyżej średnie. Znalazło się kilka nowych pozycji filmowych. Jednak to nie są nadzwyczajne tytuły, znajdziemy je też u innych operatorów, a przede wszystkim w dużych serwisach VOD. Tutaj zaletą może być jedynie dostęp na platformy mobilne. Ale oglądanie pełnometrażowych filmów bez możliwości zapisu w pamięci urządzenia mija się z celem. Aplikacja mmTV.pl w zakresie VOD nie oferuje ani nadzwyczajnych funkcji, ani mocnych treści, ani konkurencyjnych cen. Po prostu jest i tyle.

image

To przykre, że operatorzy podążają najmniejszą linią oporu. Nie wysilają się by stworzyć unikalny i mocny produkt. Traktują rynek mobilny jako miejsce gdzie muszą być. Ale nie traktują go poważnie. Zresztą większość kablówek podobnie traktuje VOD. Jako przykry obowiązek zmian czasu. Szkoda, że robi się aplikacje na pokaz, których sam wstydziłbym się pokazać.

REKLAMA

Aplikacja mmTV.pl to dobry pomysł. Oferta VOD dla wszystkich, program telewizyjny, plus telewizja online dla abonentów. To ma sens. Problem w wykonaniu. Mogło być świetnie, wyszedł kolorowy programik, który w obecnej formie niestety nie będzie hitem.

Zdjęcie Hands holding smartphone with soccer ball background pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA