REKLAMA

Konferencja Motoroli: premiera Moto X - live blog Spider's Web

Dzisiaj o godzinie 21:00 rozpocznie się konferencja Motoroli, podczas której zostanie zaprezentowany nowy smartfon Moto X. O urządzeniu tym już teraz wiemy dosyć sporo, więc nie należy spodziewać się wielkiej niespodzianki. Jednak atmosfera jest gorąca, gdyż Google skutecznie i umiejętnie ją podgrzewało od dłuższego czasu.

01.08.2013 18.52
Konferencja Motoroli: premiera Moto X – live blog Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Motorola i Google nie trzymali wiadomości o Moto X w ścisłej tajemnicy. Były prezes zarządu Google - Eric Schmidt - zdawał się wręcz pozować do zdjęć trzymając w ręku własny egzemplarz tego smartfona. W sieci pojawiały się już nawet krótkie filmy, prezentujące działanie nowych funkcji w Moto X. Po kilku dniach i tysiącach odsłon znikały one na żądanie Motoroli. Te i inne sztuczki sprawiły, że o Moto X usłyszały miliony potencjalnych klientów, zanim urządzenie zostało oficjalnie zaprezentowane.

motorola-moto-x-schmidt-1
motorola-moto-x-schmidt-2

Specyfikacja Moto X

Wiemy nie tylko jak nowy flagowy model Motoroli wygląda, ale również znamy stosunkowo dokładną specyfikację techniczną.

- dwurdzeniowy Qualcomm S4 Pro MSM8960DT 1.7GHz CPU, Adreno 320 GPU.
- 2 GB pamieci RAM
- wyświetlacz o przekątnej 4,7” i rozdzielczości 720×1184 co daje około 4,5″ bez przycisków ekranowych
- kamera przednia 2,1 Mpix i tylna 10,5 Mpix
- WiFi 802.11a/b/g/n/ac
- Android 4.2.2 (takie zdjęcia przedostały się do sieci, lecz możliwe, że będzie to Android 4.3)
- Pamięć wewnętrzna 16 GB i około 12 GB dla użytkownika
- NFC
- bateria 2,200 mAh
- wysokość 128,5 mm i szerokość 65 mm

Charakterystyczne funkcje

Poza podzespołami poznaliśmy również kilka nowych funkcji, które będą wyróżniały model Moto X na tle androidowej (i nie tylko) konkurencji. Jedną z nowości ma być rozpoznawanie tego, gdy patrzymy na ekran. Podobna opcja znalazła się w Samsungach, ale tam działa ona inaczej. Samsungi mogą nie wyłączać ekranu gdy na niego patrzymy i wygaszać wyświetlacz lub też wstrzymywać odtwarzanie wideo, gdy przestaniemy oglądać wyświetlane treści. Natomiast Motorola Moto X będzie wiedziała kiedy na nią patrzymy i wtedy też podświetli ekran np. wybudzając urządzenie. Wystarczy rzut oka na wyświetlacz, aby telefon włączył go i pozwolił nam na sprawdzenie godziny oraz oczekujących powiadomień i komunikatów.

motorola x phone smartfon

Dodatkowo smartfon Moto X będzie cały czas nasłuchiwał naszego głosu i gdy tylko wypowiemy komendę rozpoczynająca się od słów "Ok, Google" urządzenie wykona zadane mu polecenie. W ten sposób będziemy mogli łatwo i bez dotykania telefonu wyszukać hasła w Google, wykonać połączenie głosowe lub wysłać wiadomość tekstową. Mam zastrzeżenia do tej funkcji w kontekście ochrony prywatności, ale o tym już pisałem, więc zainteresowane osoby odsyłam do odpowiedniego artykułu.

moto x

Motorola nie zapomniała również o funkcjach fotograficznych. Aparat będziemy mogli włączyć za pomocą potrząśnięcia smartfona. Dodatkowo na ekranie nie będzie przycisku spustu migawki. Zdjęcie będziemy wykonywać przez dotknięcie dowolnego miejsca na ekranie, dodatkowo przytrzymanie palca na wyświetlaczu sprawi, że smartfon wykona całą serię fotografii. Według informacji, które pojawiły się w sieci możemy spodziewać się w aparacie fotograficznym Moto X podobnego rozwiązania jak w Nokiach z technologią PureView.

REKLAMA

Live blog Spider's Web

Tradycyjnie już poprowadzimy dla Was live bloga, w którym na bieżąco będziemy wspólnie relacjonować i komentować konferencję. Startujemy o godzinie 21:00. Bądźcie z nami!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA