REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Ile zarabiają czołowi blogerzy? Mamy pierwszą konkretną odpowiedź - AntyWeb miał 338 tys. przychodów w 2012 r.

Jak obiecywał, tak zrobił - Arnold Buzdygan, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego internetu, zdobył dane z wynikami spółki AntyWeb z KRS-u. Zdobył, bo wcześniej, jak pisze Buzdygan, prezes AntyWeb Sp. z o. o. Grzegorz Marczak odmawiał mu dostępu do tych dokumentów. Z ich analizy wynika, że AntyWeb miał w zeszłym roku 338 tys. zł przychodów.

30.08.2013
16:04
Ile zarabiają czołowi blogerzy? Mamy pierwszą konkretną odpowiedź – AntyWeb miał 338 tys. przychodów w 2012 r.
REKLAMA

AntyWeb jest - jak wiadomo - konkurencyjnym serwisem blogowym do Spider's Web, a Grzegorz Marczak w opinii wielu jest moim osobistym rywalem. Potwierdzam, że konkurujemy, choć - tu jestem przekonany co do prawdziwości następującego stwierdzenia w przypadku obu stron - darzymy się dużą osobistą sympatią. Gdy się widujemy w tzw. realu - ostatnio coraz częściej - lubimy przebywać w swoim towarzystwie, fajnie nam się ze sobą rozmawia, bo… jest o czym, ponieważ mamy podobne doświadczenia.

REKLAMA

Tyle tytułem wstępu.

Nie mogę jednak przejść obojętnie obok tego, do czego dotarł Arnold Buzdygan, bo… ze względu na ostatnie wielkie dyskusje na temat tego, ile blogerzy zarabiają, te informacje są niezwykle ciekawe. Obalają także pewne mity cytowane w rankingach publikowanych przez "duże" media, które uwielbiają się ostatnio zajmować tematem zarobków w blogosferze.

Przychód AntyWeb Sp. z o. o. wyniósł w zeszłym roku 337 889 zł. Grzegorz Marczak potwierdził tę kwotę w rozmowie ze mną twierdząc, że "tak, to są dane z KRS, księgowe".

Należy pamiętać, że do AntyWeb Sp. z o. o. należą: blog AntyWeb, blog AntyApps, blog Niezgrani. AntyWeb Sp. z o. o. jest także współorganizatorem cyklicznej konferencji Generation Mobile. Grzegorz Marczak ma 55% udziałów w spółce. Pozostałą część posiadają kolejno: Venture Hub Sp. z o. o. - 27%, EMC Group - 12% oraz Andrzej Stanak - 6%.

Dlaczego nie należy patrzeć na straty?

Według dokumentów, do których dotarł Buzdygan, AntyWeb Sp. z o. o. miał w zeszłym roku 157 tys. zł straty. Nie należy tego jednak odczytywać jako negatywny wynik spółki, gdyż firma amortyzuje inwestycję jaką poczyniono, gdy inwestor - mówiąc kolokwialnie - wchodził w AntyWeb. Realnego wyniku należy się doszukiwać w wynagrodzeniu, które zostało wypłacone Marczakowi. To 107 028 zł.

Historia_antyweb.pl_odc.2._czyli_obiecane_wyniki_finansowe.___Arnold_Buzdygan

Ile zarabia blogosfera?

Zanim w komentarzach zalejecie mnie pytaniami - a jak to się ma do Spider's Web, to uprzedzę: Spider's Web nie jest spółką i nie ma obowiązku publikowania wyników finansowych. Skorzystam więc ze swojego prawa i uchylę się od odpowiedzi.

REKLAMA

Mamy natomiast pierwszy potwierdzony wynik jednego z topowych blogów - 338 tys. zł przychodu, przy, zapewne, ok 110 tys. zł zysku. Dużo to? Mało?

To do Was należy ocena.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA