REKLAMA

AKTUALIZACJA: Znamy cenę! HTC Desire 500 - najtańszy czterordzeniowy smartfon stworzony do... czytania Spider’s Web

HTC poinformowało o rozszerzeniu swojego portfolio o kolejny model z rodziny Desire. Tym razem nie mamy do czynienia ze słabym smartfonem, a naprawdę mocnym średniakiem.

09.08.2013 14.04
AKTUALIZACJA: Znamy cenę! HTC Desire 500 – najtańszy czterordzeniowy smartfon stworzony do… czytania Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio seria Desire mocno podupadła. Kiedyś nazwa ta dotyczyła do hi-endowych urządzeń tajwańskiego producenta. Z biegiem czasu zostały one wyparte przez smartfony z rodziny One X a następnie po prostu One. Jednak nowy Desire 500 nie jest słabym smartfonem, który odstrasza specyfikacją techniczną. Pięćsetka została wyposażona w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 o taktowaniu 1.2GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Wbudowana pamięć to tylko 4 GB, ale możemy ją rozbudować nawet o 64 GB za pomocą kart microSD.

htc desire 500 a

Piętą achillesową smartfona Desire 500 będzie jego ekran. Choć ma idealne dla mnie wiary, czyli przekątną 4,3 cala to zastosowano w nim wyświetlacz o rozdzielczości WVGA, czyli 800 na 480 pikseli. To dokładnie tyle samo co w Samsungu Galaxy S II, który ma... już dwa lata.

Niewiadomą pozostaje cena. Ta ma być “rozsądna” - tak głosi fragment z prasówki HTC, zapowiadającej polską premierę urządzenia. Jednak konkretów nie znamy i przedstawiciele HTC też nie byli nam w stanie udzielić szczegółowych informacji. Nieoficjalne źródła podają przedział pomiędzy 1500 a 1700 zł. Taka cena może być realna i nadal pozostawać tą “rozsądną”. AKTUALIZACJA: Spider's Web poznał dokładną cenę - zobacz na koniec wpisu.

Desire 500 będzie najtańszym nowym smartfonem HTC obsługującym ekran główny HTC BlinkFeed. Bardzo miło jest mi Was poinformować, że powyższa funkcja obsługuje już nasz serwis. Teraz Czytelnicy Spider’s Web będą mieli dostęp do naszych wpisów prosto z ekranu głównego swojego urządzenia. Warunkiem jest oczywiście posiadanie kompatybilnego smartfona HTC i wybranie w źródłach naszej strony jako dostawcy treści dla ekranu głównego.

HTC BlinkFeed pozwala na śledzenie aktualności z portali społecznościowych z poziomu ekranu głównego. Dodatkowo mamy dostęp do wiadomości i artykułów z 1400 źródeł zarówno lokalnych jak i globalnych.

Funkcja ta występuje w smartfonach HTC One oraz będzie dostępna w One mini. Dodatkowo zeszłoroczne modele One X oraz One X+ mają ją dostać wraz z aktualizacją do Sense 5. Zatem Desire 500 będzie najtańszym nowym smartfonem tajwańskiego producenta, który będzie wspierał tę usługę.

Mam nadzieję, że spodoba się Wam obecność Spider's Web w HTC BlinkFeed i będziecie z tej funkcji korzystać. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów dajcie nam znać.

AKTUALIZACJA:

Przedstawiciel HTC w rozmowie ze Spider's Web zdradził przewidywaną cenę modelu Desire 500. Pięćsetka będzie kosztowała około 1099 zł brutto. Informacja ta całkowicie zmienia moje postrzeganie tego modelu. HTC Desire 500 jest już nie tylko bardzo ciekawym smartfonem o przyzwoitej specyfikacji, ale jest też niezwykle przystępny cenowo.

REKLAMA

Przedstawiciel HTC zdradził nam również, że kamera w Desire 500 jest dokładnie tą samą, którą znamy z modelu One X. Obsługuje również funkcję montażu materiałów filmowych – Video Highlights. Jako ciekawostkę możemy powiedzieć, że producent planuje "super niespodzianki" do każdego modelu. Jak na niespodziankę przystało jeszcze nie wiemy co to będzie, ale dostaliśmy informację, że prezenty te będą różne dla każdego operatora.

Dodatkowo na rynku detalicznym będzie dostępny model HTC Desire 500 w wersji Dual SIM.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA