REKLAMA

Okulary Google Glass będą znacznie tańsze niż przypuszczaliśmy

O okularach Google Glass wiemy już prawie wszystko. Wiemy, że to będzie świetny gadżet, wyposażony zostanie w nie pierwszej świeżości podzespoły, zaś jego premiera powinna odbyć się przed końcem tego roku. Teraz udało nam się poznać prawdopodobną cenę tego gadżetu. Okazuje się, że nie wyniesie ona 1500 dolarów, jak w przypadku urządzenia we wczesnej wersji Explorer Edition i bez problemu będziemy mogli sobie na nie pozwolić.

09.08.2013 14.47
Okulary Google Glass będą znacznie tańsze niż przypuszczaliśmy
REKLAMA

Serwis China Post pochwalił się, że prawdopodobna cena Google Glass w dniu premiery wyniesie zaledwie 299 dolarów, co (patrząc po cenie Nexusa 7) powinno przełożyć się na 1299 złotych. Moim zdaniem to niedużo jak za taki gadżet. Sam spodziewałem się ceny o 66% wyższej, wynoszącej standardowe 500 dolarów lub 2100 złotych.

REKLAMA

Chcemy jednak podkreślić, że Google jeszcze oficjalnie nie potwierdził tej ceny. Są to szacunki Tajwańskiego Instytutu Topologii bazujące na koszcie podzespołów dostarczonych do Google’a i wielkości marży, jaką do tej pory pobierał. Jako że będzie to pierwsze tego typu urządzenie na rynku, Google może podnieść marżę i sprzedawać je drożej niż zwykle. Należy mieć to na uwadze i nie traktować podanej tu ceny jako pewnika.

Google Glass ikona

Wiadomo też, że najważniejszy komponent zastosowany w tych okularach, czyli miniaturowy projektor, kosztuje 30-35 dolarów i będzie wyprodukowany przez firmę Himax Display. Pewną ciekawostką jest, że 22 lipca Google kupiło 6,3% jej udziałów. Może oznaczać to, że Google już tworzy podzespoły do finalnej wersji Google Glass, które niebawem pojawi się na rynku.

REKLAMA

Nie spodziewajmy się jednak, że kupimy je od razu. Pierwsze okulary trafią do deweloperów i partnerów Google, a twórcy najpopularniejszej wyszukiwarki świata na początku mają zamiar wypuścić tylko 124 000 sztuk. To zdecydowanie mniej niż wynosi liczba osób zainteresowanych takim gadżetem.

Coś mi jednak mówi, że nawet jeśli okularów zabraknie, to nasi bracia Chińczycy sami wyczują popyt na takie urządzenie i sami zrobią odpowiedniki takich okularów. W końcu mają wprawę w tworzeniu sprzętów z Androidem. Jednak przy tej cenie będę czekał na oryginał.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA