REKLAMA

Aplikacje Bing trafiają na Windows Phone 8 i co ciekawe są dostępne również w Polsce

Wygląda na to, że coś się dzieje dobrego jeżeli chodzi o inwestowanie w Binga w naszym kraju. Nowe aplikacje powiązane z tą usługą są dostępne do pobrania również i u nas. Potrafią dokładnie to samo, co ich odpowiedniki z Windows 8 i Windows RT.

08.08.2013 18.08
Aplikacje Bing trafiają na Windows Phone 8 i co ciekawe są dostępne również w Polsce
REKLAMA

Aplikacje Wiadomości, Pogoda, Finanse i Sport są na pewno już znane użytkownikom Windows 8 i Windows RT. Są preinstalowane wraz z tymi systemami (można je usunąć) i wykorzystują Binga, jako swoje źródło „wiedzy”. Działają w naszym kraju zaskakująco dobrze, biorąc pod uwagę fakt, że Microsoft traktuje Binga w Polsce po macoszemu (wystarczy uruchomić dość istotną aplikację „Mapy” na Windows 8, by zrozumieć co mam na myśli – nawet wyszukiwanie adresów nie działa poprawnie).

REKLAMA

Aplikacje te nie tylko działają przyzwoicie w polskim kontekście, ale ogólnie są bardzo dobre. Ładne, wygodne, lekkie, spełniają swoją rolę. Czy tak samo sprawa wygląda na Windows Phone? Miło mi stwierdzić, że tak.

Wiadomości Bing

Ta aplikacja pobiera z Binga najważniejsze informacje dnia. Polityka, nauka, nowe technologie, wszystko to, co algorytmy wyszukiwarki uznają za ciekawe, trafia na ekran naszego smartfonu. Oczywiście wszystko w języku polskim.

Niestety, mamy znikomy wpływ na dobór źródeł. Bing sam decyduje, co jest istotne. Możemy tylko dodać nowe źródło informacji, pod warunkiem, że owo źródło udostępnia treści w formie RSS lub Atom.

Możemy za to decydować o rozmieszczeniu poszczególnych informacji. Nie interesują nas informacje ze świata biznesu? Możemy przenieść ten dział niżej, a wyżej umieścić inny, który nas bardziej interesuje.

Aplikacja działa bardzo płynnie, ładuje się bardzo szybko na mojej Lumii 920. Można ustawiać w niej rozmiar tekstu, posiada funkcję aktywnego kafelka, na którym wyświetlane jest zdjęcie w rozdzielczości HD z najciekawszej wiadomości dnia. Możemy też włączyć powiadomienia push, które dadzą nam znać, że wydarzyło się coś Bardzo Istotnego. Można też ograniczyć jej działanie tylko do Wi-Fi. Brakuje właściwie, z typowych funkcji dla aplikacji na Windows Phone, obsługi ekranu blokady i kontrolki udostępniania danego artykułu przez SMS/e-mail/sieci społecznościowe.

Pogoda Bing

Chyba nie trzeba opisywać do czego ta aplikacja służy. Prezentuje ona aktualne warunki pogodowe i prognozę na najbliższe dni. Informuje o aktualnej temperaturze, maksymalnej i minimalnej w ciągu doby, warunkach atmosferycznych, temperaturze odczuwalnej, poziomach wilgotności i sile wiatru.

Aplikacja oferuje również prognozę godzinową i wielodniową, a także mapy pogodowe. Zdecydowanie, nie jest to najlepsza pogodowa aplikacja na Windows Phone, ale jedna z najlepszych wśród darmowych. Jest szybka, wygodna, ładna i zapewnia wszystkie podstawowe informacje. Pozwala też na śledzenie warunków pogodowych w kilku miejscach na świecie równocześnie.

Finanse Bing i Sport Bing

Z tymi aplikacjami spędziłem najmniej czasu, bo treści przez nie oferowane mnie zupełnie nie interesują. Pierwsza aplikacja służy do śledzenia giełd papierów wartościowych, druga zaś oferuje informacje ze świata sportu. Jakości tak zwanego „contentu” nie jestem więc w stanie ocenić.

Interfejs, lekkość i estetyka trzymają jednak poziom opisanych poprzednich „appek”. To proste programy, oferujące podstawy, ale sprawiają wrażenie wygodnych, są z całą pewnością szybkie i lekkie, a także cieszą oko przyjemnym wzornictwem.

Czy warto?

REKLAMA

Wszystkie cztery aplikacje bezbłędnie rozpoznają, że jesteśmy w Polsce, a zatem dobierają treści polskojęzyczne lub istotne dla Polaków. Wszystkie również posiadają polski interfejs. Warto je zainstalować, jeżeli interesują was treści przez nie oferowane. To dobre produkty, i darmowe. Wiadomości i Pogoda zostają na moim smartfonie na stałe. Wam również polecam ich sprawdzenie.

Maciek Gajewski jest dziennikarzem, współprowadzi dział aktualności na Chip.pl, gdzie również prowadzi swojego autorskiego bloga.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA