Tech  / News

Allegro nie działa. A my pytamy: znowu?

Serwis Allegro kilka miesięcy temu padał ofiarą ataków DDoS. Wtedy przywykliśmy do tego problemu. Jednak ostatnio podobna sytuacja nie miała miejsca. Co się stało?

allegro fb

O godzinie 21:00 serwis przestał odpowiadać. Użytkownicy zgłaszali na Facebooku brak możliwości zalogowania na swoje konta. Po chwili pojawiły się kolejne głosy sygnalizujące, że serwis jest już całkowicie niedostępny.

Zapytaliśmy Pawła Klimiuka z Allegro o powody niedostępności. Poinformował nas, że właśnie dojechał do Warszawy z Poznania i sprawdzają sytuację. Szczegóły są jeszcze nieznane, ale poinformujemy Was o nich jak tylko dostaniemy stosowne wyjaśnienie.

Aktualizacja 21:30

Serwis Allegro zdaje się podnosić, ale nadal są problemy z zalogowaniem. Zauważyłem natomiast, że wersja mobilna (m.allegro.pl) działa poprawnie.

Aktualizacja 21:35

Dostaliśmy informację od Pawła Klimiuka, że przyczyny niedostępności serwisu nadal nie są rozpoznane. Czekamy na kolejne informacje.

Aktualizacja 21:55

Minęła prawie godzina od momentu, gdy pojawiły się pierwsze problemy z Allegro, a mi w końcu udało się zalogować na konto. Wygląda na to, że kryzys został już zażegnany. Czekamy jednak na podanie powodu uziemienia na 55 minut największej w Polsce internetowej platformy handlowej.

Aktualizacja 22:05

Wiemy, że nie był to atak DDoS, a awaria po stronie serwisu Allegro.

Awaria techniczna po naszej stronie. Na razie nie znam szczegółów. Skupiamy się obecnie na jak najszybszym przywróceniu pełnej dostępności serwisu. - Powiedział w rozmowie ze Spider's Web Paweł Klimiuk - Rzecznik prasowy Grupy Allegro

Aktualizacja 06.08.2013 00:10

Jest już decyzja o przedłużeniu trwania ofert/aukcji - wszystkie kończące się pomiędzy 20:56:00 do godz. 23:22:59 zostaną przedłożone o 24 godziny. - Powiedział w rozmowie ze Spider's Web Paweł Klimiuk - Rzecznik prasowy Grupy Allegro

Paweł Klimiuk przeprosił również Czytelników Spider's Web oraz wszystkich użytkowników Allegro za zaistniałe problemy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst