REKLAMA

Allegro nie działa. A my pytamy: znowu?

Serwis Allegro kilka miesięcy temu padał ofiarą ataków DDoS. Wtedy przywykliśmy do tego problemu. Jednak ostatnio podobna sytuacja nie miała miejsca. Co się stało?

05.08.2013 19.21
Allegro nie działa. A my pytamy: znowu?
REKLAMA
REKLAMA
allegro fb

O godzinie 21:00 serwis przestał odpowiadać. Użytkownicy zgłaszali na Facebooku brak możliwości zalogowania na swoje konta. Po chwili pojawiły się kolejne głosy sygnalizujące, że serwis jest już całkowicie niedostępny.

Zapytaliśmy Pawła Klimiuka z Allegro o powody niedostępności. Poinformował nas, że właśnie dojechał do Warszawy z Poznania i sprawdzają sytuację. Szczegóły są jeszcze nieznane, ale poinformujemy Was o nich jak tylko dostaniemy stosowne wyjaśnienie.

Aktualizacja 21:30

Serwis Allegro zdaje się podnosić, ale nadal są problemy z zalogowaniem. Zauważyłem natomiast, że wersja mobilna (m.allegro.pl) działa poprawnie.

Aktualizacja 21:35

Dostaliśmy informację od Pawła Klimiuka, że przyczyny niedostępności serwisu nadal nie są rozpoznane. Czekamy na kolejne informacje.

Aktualizacja 21:55

Minęła prawie godzina od momentu, gdy pojawiły się pierwsze problemy z Allegro, a mi w końcu udało się zalogować na konto. Wygląda na to, że kryzys został już zażegnany. Czekamy jednak na podanie powodu uziemienia na 55 minut największej w Polsce internetowej platformy handlowej.

Aktualizacja 22:05

Wiemy, że nie był to atak DDoS, a awaria po stronie serwisu Allegro.

Aktualizacja 06.08.2013 00:10

REKLAMA

Paweł Klimiuk przeprosił również Czytelników Spider's Web oraz wszystkich użytkowników Allegro za zaistniałe problemy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA