REKLAMA

Znamy wygląd nowego tabletu Nexus 7, został uchwycony na wideo

O drugiej generacji tabletu Nexus 7 pisaliśmy już nie raz i nie dwa. Praktycznie znamy całą jego specyfikację. Wiemy, że jego premiera nastąpi niebawem, a tak naprawdę jedyną niewiadomą urządzenia pozostała jego dokładna data premiery i wygląd. Wygląda na to, że te dwie informacje właśnie zostały ujawnione, a nowe urządzenie sygnowane logiem Google nie ma przed nami już żadnych tajemnic.

18.07.2013 11.06
Znamy wygląd nowego tabletu Nexus 7, został uchwycony na wideo
REKLAMA
REKLAMA

Gdyby jednak okazało się, że ktoś cały ostatni rok spędził w amazońskiej dżungli, może tu zapoznać się z prawdopodobną specyfikacją najnowszego urządzenia Google. Nowy Nexus 7 ma być wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 600, 2 GB pamięci RAM oraz 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920×1080. Jego cena ma zaczynać się od 199 lub 229 dolarów za model o najmniejszej pojemności (zapewne 8 lub 16 GB). Razem ze sprzętem powinna pojawić się również nowa wersja systemu Android, tym razem oznaczona numerkiem 4.3.

Co wyróżnia się w wyglądzie nowego Nexusa? Szczerze mówiąc, tylko tylna kamera, której zabrakło w poprzedniej odsłonie tego tabletu. Poza tym widać, że gumowana tylna powierzchnia tabletu jest gładka, a nie pokryta wzorem. Szkoda, dzięki niemu tablet wyglądał ładniej i trudniej wyślizgiwał się z dłoni. Oprócz tego nie tak łatwo było na nim zauważyć jakiekolwiek uszczerbki, które mogły być skutkiem chociażby upadku urządzenia.

REKLAMA

Premiera nowego tabletu Google ma nastąpić już za niecały tydzień, bo w środę 24 lipca. Sam poważnie zastanawiam się nad zamówieniem tego sprzętu. Prezentuje się on bardzo ciekawie i mówię tu nie tylko o wyglądzie, ale też o specyfikacji technicznej i przewidywanej cenie. Jak na chwilę obecną może to być sprzęt znacznie lepszy od innych, 7-calowych propozycji dostępnych na rynku. W tym od iPada Mini, który początkowo był chwalony przez użytkowników, ale teraz zaczyna przeszkadzać im niski poziom wydajności urządzenia oraz mało szczegółowy ekran, który na tle nowych urządzeń konkurencji prezentuje się niespecjalnie dobrze.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA