Niezbędnik dla Windows Phone: Aplikacja WP.tv nie ustępuje ipli i tvn playerowi

Lokowanie produktu

Telewizja już dawno temu przestała być dostępna tylko na telewizorach. Teraz jest obecna również na jeszcze mniejszych ekranach, a konkretnie na komputerach, tabletach i smartfonach. Jeśli chodzi o te ostatnie, to na urządzeniach z Windows Phone pojawiła się właśnie aplikacja WP.tv, która pozwala oglądać materiały tworzone przez Wirtualną Polskę.

05.07.2013 18.50
Niezbędnik dla Windows Phone: Aplikacja WP.tv nie ustępuje ipli i tvn playerowi

Sam uczciwie muszę przyznać, że dawno zapomniałbym o tym portalu, gdyby nie duża liczba materiałów filmowych, zwłaszcza satyrycznych z powiązanego z Wirtualną Polską studia Tosięwytnie. Regularnie oglądam cały czas pogarszający się „Piątek”, powoli staję się też fanem „Czarnych Owiec”. Niestety pierwsze co zauważyłem w nowej aplikacji to fakt, że moich ulubionych programów tam nie ma. Wirtualna Polska stworzyła aplikację absolutnie poważną, w której nie ma miejsca na materiały tworzone z przymrużeniem oka, czy też filmy, których mocną stroną są często proste i nieco wulgarne żarty. A szkoda.

Od razu po otwarciu programu pojawia się ekran z polecanymi filmami. Jest ich trzynaście, ale na ekranie mieszczą się ikony tylko dwóch z nich, dalej konieczne jest przewijanie ekranu. To zaleta aplikacji, gdyż dzięki temu możliwe było zmieszczenie dużych tytułów i obrazków będących kadrami z filmów. Dzięki temu korzystając z aplikacji możemy kierować się własnymi preferencjami, a nie sokolim wzrokiem pomieszanym z intuicją.

Kolejny ekran to „Serie”, w którym możemy zobaczyć regularnie nadawane serie programów. Są pogrupowane bardzo logicznie, tak jak polecane filmy. Serii jest naprawdę dużo i jeśli nie chcemy ich wszystkich śledzić, ale tylko być na bieżąco, polecam skorzystać z pierwszej ikony, czyli „Najnowsze”. Sami możemy też wybrać, które z nich będą wyświetlane na naszym smartfonie. W taki sam sposób działa zresztą ekran „kanały”, w którym znajdziemy materiały wideo pogrupowane tematycznie. Na tych dwóch ekranach mamy możliwość zmiany dużych kafelków na mniejsze ikony, co zwiększy ich liczbę na wyświetlaczu.

Ostatni dostępny ekran to Top 100, czyli najlepiej oglądające się materiały w przeciągu tygodnia, miesiąca i roku. Po wejściu w konkretny film (niezależnie od ekranu) można przeczytać kilka słów o klipie, znaleźć podobne materiały i przeczytać komentarze oglądających. Po rozwinięciu dolnego menu możliwe jest odświeżenie strony, skopiowanie linka do wideo, dodanie go do ulubionych, udostępnienie go na kanałach społecznościowych lub skomentowanie.

Jeśli chodzi o jakość filmów, nie mamy nic do zarzucenia. Pod tym względem program prezentuje się tak samo dobrze jak tvn player czy ipla. Chodź ma inny interfejs niż aplikacje dwóch największych stacji telewizyjnych w kraju, to nie jest on od nich gorszy. Aplikacji Wirtualnej Polski używa się naprawdę przyjemnie i można ją uznać za intuicyjną.

Aplikację WP.tv pobierzecie za darmo ze sklepu Marketpace.

Wpis przygotowany we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu