REKLAMA

Jak popularny jest WordPress? Nawet sobie tego nie wyobrażacie

Na początku roku świat obiegła informacja, że na WordPressie działa już 17% wszystkich stron www w Sieci. Ta olbrzymia popularność, cały czas rośnie i kolejne osoby przekonują się do tego rozwiązania. I to w tempie 89 pobrań... na minutę.

31.07.2013 08.42
Jak popularny jest WordPress? Nawet sobie tego nie wyobrażacie
REKLAMA
REKLAMA

WordPress to nic innego jak system zarządzania treścią, który zainstalowany na serwerze pozwala nam na tworzenie i obsługę serwisu internetowego. W oparciu o to rozwiązanie działa prawie co piąta strona www na świecie. Z końcem 2012 roku mówiło się o 16,7% wszystkich serwisów www, a obecnie jest to już 18,9%.

Dlaczego WordPress tak pędzi? Zawdzięczamy to licencji na jakiej produkt ten jest dostępny. Mowa tu o GNU (General Public License) v2.0, czyli licencji wolnego i otwartego oprogramowania, która zapewnia bezpłatny dostęp do plików źródłowych i pozwala na łatwe wprowadzanie modyfikacji przez użytkowników.

Dzięki temu WordPress jest dynamicznie rozwijany i nie brakuje dla niego funkcjonalnych dodatków. W czystej formie WordPress jest prostym serwisem internetowym, często określanym jako blogowy. Jednak dzięki podatności na wszelkie modyfikacje i personalizację możemy tę prostą stronę zamienić w duży serwis internetowy lub nawet portal.

Ludzie z Elegant Themes przygotowali ciekawą infografikę, która prezentuje najważniejsze informacje z prezentacji The State of the Web. Dowiadujemy się z niej m.in. tego, że WordPress został pobrany w ciągu ostatnich miesięcy 46 milionów razy. Ogromne wrażenie robią też liczby zgłaszanych i dodawany po akceptacji do repozytorium wtyczek i motywów. Wartości na poziomie (odpowiednio) 6758 i 336 dają nam praktycznie gwarancję, że w bazie dodatków znajdziemy rozwiązań, które pozwolą nam na zmodyfikowanie wyglądu i działania serwisu według naszych potrzeb.

REKLAMA

Zresztą, zobaczcie sami.

wordpress-infografika-2013
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA