REKLAMA

Profesjonalne warsztaty Adobe zupełnie za darmo i to dla wszystkich

Rozpoczyna się właśnie Adobe Creative Summer. Jest to cykl bezpłatnych warsztatów internetowych w formie wideo, które nauczą pracy z najnowszymi wersjami programów Adobe.

30.07.2013 14.13
Profesjonalne warsztaty Adobe zupełnie za darmo i to dla wszystkich
REKLAMA

W dniach 29 lica – 9 sierpnia 2013 codziennie na specjalnym kanale na YouTube będą pojawiać się tutoriale wideo, które pokażą nowe metody pracy z programami pakietu Adobe Creative Cloud. Jest to całkowicie polska inicjatywa, zatem nagrania będą dostępne w naszym ojczystym języku. Po zakończeniu warsztatów wszystkie nagrania dostępne będą na stronie Adobe.

REKLAMA

Warsztaty zostaną podzielone na dwie części. W pierwszym tygodniu poruszane będą zagadnienia dotyczące designu, a w szczególności jego webowej odsłony. Zaprezentowane zostaną narzędzia do tworzenia animacji, elementów interaktywnych i publikacji na urządzenia mobilne. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak zaprojektować stronę www z własnym portfolio. Pierwsza część poradników pokaże także metody pracy w takich programach jak Illustrator, Indesign, Edge Animate czu Muse.

Drugi tydzień to gratka dla fotografów i filmowców. Na przykładzie programów Photoshop i Lightroom zostaną zaprezentowane takie tematy jak retusz twarzy, tworzenie panoramy, tworzenie pokazu zdjęć oraz prostej strony www zawierającej portfolio. Część filmowa skupi się na technikach montażu wideo w programach Prelude i Premiere Pro, a także na eksportowaniu filmów do różnych formatów.

adobe creative summer

Podczas warsztatów uczestnicy zobaczą jaki proces przechodzi grafika od pomysłu do realizacji. Ilustracja, przygotowana podczas warsztatów specjalnie na potrzeby Adobe Creative Summer przez jednego z prowadzących, stanie się w rękach kolejnych twórców częścią animacji, interaktywnej strony www i materiału wideo. Na koniec trafi także jako mural na jedną ze ścian w centrum Warszawy. Warsztaty poprowadzi piątka prelegentów. Są to pracownicy Adobe i jednocześnie utytułowani autorzy i wykładowcy.

REKLAMA

Warsztaty właśnie startują i na razie trudno ocenić czy będzie to akcja warta uwagi. Ile w tym marketingu, a ile faktycznie przydatnej wiedzy, okaże się po dwóch tygodniach. Mnie jednak Adobe przekonało i na pewno będę śledził z ciekawością kolejne materiały. Szczególnie, że całość dostępna jest całkowicie za darmo.

Warsztaty dostępne są na kanale YouTube Adobe Polska oraz na stronie Adobe.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA