Gry  / News

Uplay został zhackowany. Jak najszybciej zmień swoje hasło

Każdy szanujący się gracz zna świętą trójcę cyfrowych sklepów z grami. Są to Steam, Origin oraz Uplay. Nie wiem czy są to najlepsze lub najbardziej dochodowe serwisy, wiem tylko jedno - ostatni z nich nie jest bezpieczny. Ubisoft poinformował wszystkich swoich klientów o tym, że ktoś włamał się na ich serwery i w związku z tym warto zmienić swoje hasło do usługi Uplay.

W oświadczeniu, które drogą mailową zostało wysłane do użytkowników Uplay możemy przeczytać:

W ostatnim okresie odkryliśmy, że jedna z naszych stron WWW została zatakowana w celu uzyskania dostępu do naszych sieci. Nieautoryzowane wejście zostało natychmiast zablokowane przez nasz personel do spraw bezpieczeństwa, podjęliśmy też odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia włamania, a także rozpoczęliśmy procedury mające na celu przywrócenie właściwego funkcjonowania wszelkich systemów, które mogły być obiektem ataku.

Podczas naszych działań odkryliśmy, że starano się nielegalnie przejąć dane z naszej bazy. Wśród informacji, które mogły być celem ataku znalazły się: nazwy użytkowników, adresy e-mailowe oraz ukryte hasła. Zwracamy uwagę, że Ubisoft nie przechowuje żadnych informacji dotyczących płatności dokonywanych przez użytkowników kont. Wszelkie dane związane z kartami bankowymi naszych klientów nie były oraz nie są zagrożone poprzez ten atak.

Możemy wyodrębnić tu dwie wiadomości: dobrą i złą. Zła to, że niemal na 100% podczas włamania wykradziono dane, dobra to taka, że nie musimy martwić się o swoją kartę kredytową lub płatniczą. Ubisoft w związku z atakiem prosi o ostrożność i namawia do zmiany hasła na swoim serwisie i na wszystkich stronach, gdzie takie samo hasło było używane.

Jak zmienić hasło? Jest to łatwa procedura. Wystarczy wejść pod ten link i stosować się do zawartych w nim instrukcji. Jak widać, serwery Ubisoftu są wyjątkowo podatne na ataki. Zostały one zaatakowane już raz, gdy zdenerwowani użytkownicy walczyli o zniesienie mechanizmu DRM w grach tej firmy. Przez niego gry wymagały ciągłego połączenia z Internetem, przez co nawet krótkie rozłączenie sieci mogło zakończyć rozgrywkę… w trybie jednoosobowym.

Sami też namawiamy do zmiany hasła w Uplay i na innych naszych kontach. Dane są teraz cenniejsze od pieniędzy i trzeba je za wszelką cenę chronić przed nieuczciwymi osobami, które w mało legalny sposób chcą je pozyskać.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst