REKLAMA

Uplay został zhackowany. Jak najszybciej zmień swoje hasło

Każdy szanujący się gracz zna świętą trójcę cyfrowych sklepów z grami. Są to Steam, Origin oraz Uplay. Nie wiem czy są to najlepsze lub najbardziej dochodowe serwisy, wiem tylko jedno - ostatni z nich nie jest bezpieczny. Ubisoft poinformował wszystkich swoich klientów o tym, że ktoś włamał się na ich serwery i w związku z tym warto zmienić swoje hasło do usługi Uplay.

03.07.2013 11.06
Uplay został zhackowany. Jak najszybciej zmień swoje hasło
REKLAMA

W oświadczeniu, które drogą mailową zostało wysłane do użytkowników Uplay możemy przeczytać:

REKLAMA

Możemy wyodrębnić tu dwie wiadomości: dobrą i złą. Zła to, że niemal na 100% podczas włamania wykradziono dane, dobra to taka, że nie musimy martwić się o swoją kartę kredytową lub płatniczą. Ubisoft w związku z atakiem prosi o ostrożność i namawia do zmiany hasła na swoim serwisie i na wszystkich stronach, gdzie takie samo hasło było używane.

REKLAMA

Jak zmienić hasło? Jest to łatwa procedura. Wystarczy wejść pod ten link i stosować się do zawartych w nim instrukcji. Jak widać, serwery Ubisoftu są wyjątkowo podatne na ataki. Zostały one zaatakowane już raz, gdy zdenerwowani użytkownicy walczyli o zniesienie mechanizmu DRM w grach tej firmy. Przez niego gry wymagały ciągłego połączenia z Internetem, przez co nawet krótkie rozłączenie sieci mogło zakończyć rozgrywkę… w trybie jednoosobowym.

Sami też namawiamy do zmiany hasła w Uplay i na innych naszych kontach. Dane są teraz cenniejsze od pieniędzy i trzeba je za wszelką cenę chronić przed nieuczciwymi osobami, które w mało legalny sposób chcą je pozyskać.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA