REKLAMA

Treści w 4K? Są już dziś, ale tylko pokazują problem UHDTV

Wreszcie mamy porządne treści w 4K. A właściwie nie my tylko Amerykanie. Precyzując jeszcze dokładniej wszyscy ci, którzy zdecydują się wydać 699 dolarów na nowy odtwarzacz.

04.07.2013 12.19
Treści w 4K? Są już dziś, ale tylko pokazują problem UHDTV
REKLAMA

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Sony wprowadziło do sprzedaży swój nowy odtwarzacz materiałów multimedialnych w 4K. Okrągły 4K Media Server zapowiada się na prawdziwą perełkę. To jedno z pierwszych dostępnych dla klienta detalicznego rozwiązań oferujących ultrawysoką rozdzielczość. Jest to pewien przedsmak tego co czeka nas w przyszłości.

REKLAMA
4K Sony film

Japoński producent wyszedł z założenia, że sam sprzęt obsługujący 4K to za mało, liczą się treści. Tych w obecnej chwili jak na lekarstwo, a ich dystrybucja jest dość ograniczona. Czego jednak nie robi się dla pionierów, którzy słono zapłacili za swój nowy nabytek. W końcu nawet w stanach seria X9 kosztuje niemało.

Sony 4K Media Server to 3,3 kilkogramowe centrum materiałów wideo z dyskiem o pojemności 2 TB wspierające rozdzielczość 2160p. Oczywiście sprzęt jest na dzień dzisiejszy dostępny tylko w USA w cenie 699,99 dolarów. Poza samym urządzeniem na starcie nabywcy otrzymują 10 filmów w 4K. Wśród nich takie pozycje jak Niesamowity Spiderman czy Zła Kobieta z Cameron Diaz.

4K Sony film 3

I wszystko byłoby świetnie gdyby to był początek długiej listy. Te dziesięć filmów dostępnych na starcie to wszystko co nabywcy mogą obejrzeć w 4K. Na kolejne pozycje widzowie będą musieli poczekać przynajmniej do jesieni bieżącego roku. W tej chwili urządzenie umożliwia poza oglądaniem wybranych pozycji także dostęp do materiałów dodatkowych w tym licznych pozycji demonstracyjnych w 4K. Ponadto widzowie mogą wypożyczyć filmy w full HD. Za 7,99 dolara mogą otrzymać dostęp 24 godzinny do wybranej pozycji w 1080p, natomiast za 29 dolarów mogą na zawsze nabyć konkretny tytuł.

4K Sony film 2
REKLAMA

Amerykańska propozycja od Sony pokazuje, że do 4K w treściach wideo jeszcze sporo czasu. Na dzień dzisiejszy to tylko kilka filmowych pozycji. A sama dystrybucja sprawia nie lada problemy. Na razie nie ma mowy o regularnym przesyle satelitarnym, także przez sieć trudno uzyskać przekaz w 4K, zwłaszcza na żywo.

4K jeśli chodzi o sprzęt to już teraźniejszość.Filmy w ultawysokiej rozdzielczości robią wrażenie, ale Sony wprowadzając swój multimedialny odtwarzacz pokazuje, że tak naprawdę tych treści brak. Czekamy na realną dystrybucję pozycji w 4K.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA