REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Konkurencja wykorzystuje wysoką cenę Google Glass. Czeka nas wysyp tanich okularów

Chciałeś nabyć Google Glass, ale nie miałeś takiej możliwości? Jeśli tak, powinieneś zastanowić się nad konkurencyjnym produktem Recon Jet, który nie dość, że można już zamówić, to jeszcze kosztują nie 1500, a 499 dolarów.

09.07.2013
12:38
Konkurencja wykorzystuje wysoką cenę Google Glass. Czeka nas wysyp tanich okularów
REKLAMA

Okulary Recon Jet są wyposażone w soczewki polaryzacyjne z niezbędnymi czujnikami i wyświetlaczem HUD (Heads-Up Display). Oprócz tego znalazł się w nich dwurdzeniowy procesor Cortex-A9 o częstotliwości taktowania zegara rdzenia równej 1 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci flash, w której możemy trzymać wszystkie materiały multimedialne, także te zarejestrowane za pomocą wbudowanej kamery mającej możliwość nagrywanie obrazu o rozdzielczości 720p.

REKLAMA

W Recon Jet nie zabrakło również żyroskopu, akcelerometru, barometru, czujnika magnetycznego, wysokościomierza i termometru oraz modułów  Bluetooth 4.0 i Wi-Fi 802.11 a/b/g/n. Całość działa na na zmodyfikowanej wersji systemu Android, ale nie pełni funkcji telefonu. Zamiast tego okulary mogą dostarczać informacje o przebytej przez nas odległości, prędkości z jaką się poruszamy oraz naszym pulsie. Okulary można wyposażyć w więcej funkcji powiązując je z naszym smartfonem za pomocą modułu Bluetooth.

REKLAMA
Recon Jet

Okulary można już zamawiać na stronie Recon Jet. Jak na razie ich cena wynosi 499 dolarów, ale po 21 lipca wzrośnie ona do 599 dolarów. Okulary mają być dostępne w grudniu, czyli jeszcze przed premierą Google Glass, która została zaplanowana dopiero na przyszły rok. Niestety nie wiem czy warto je kupić, ale intuicja podpowiada mi, że lepiej poczekać jest na pełnowartościowy produkt Google’a, którego detaliczna cena na pewno będzie mniejsza niż w przypadku ich wczesnej, tegorocznej wersji.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA