REKLAMA

Wiemy już co Polacy kupują na raty w serwisie Allegro

Minął nieco ponad rok odkąd Allegro wprowadziło możliwość kupowania na raty przez system PayU. Z tej okazji przedstawiciele największego serwisu aukcyjnego w Polsce pokusili się o podsumowanie tego okresu. Kto korzystał z rat? Co najchętniej kupowano? Ile trwają wszystkie formalności?

25.07.2013 15.33
Raty PayU
REKLAMA

System został uruchomiony dokładnie 26 czerwca 2012 roku. Początkowo działał tylko na Allegro, ale dzisiaj pozwala także na dokonywanie zakupów na raty w ponad 6 tysiącach sklepów internetowych.

REKLAMA

Użytkownicy najczęściej kupowali na raty przedmioty z kategorii telefony i akcesoria. Łączna ilość tego typu transakcji była aż dwa razy większa niż w przypadku drugiej w kolejności kategorii, czyli komputerów.

Raty PayU pozwalają na dokonanie zakupów w kwocie do 20 tysięcy złotych. Najwyższa, dotychczas zarejestrowana transakcja opiewała na kwotę 19 300 złotych. Aż 33 procent korzystających z tego systemu dokonało zakupów w kwocie 500-1000 złotych. Niewiele mniej, bo 31,2 procent wybrało przedmioty w przedziale od 1000 do 2000 złotych. Co piąta osoba kupiła za kwotę 300-500 złotych. Co ciekawe, aż dla 56 procent korzystających z rat Allegro, zakup w ten sposób był najwyższych w historii korzystania z serwisu. To jasno pokazuje, że ten typ płatności okazał się sporym sukcesem.

Z rat Allegro korzystają głównie mężczyźni (71 procent). Większość pożyczkobiorców ma średnie (45 proc.) lub wyższe (44 proc.) wykształcenie. Ich średni wiek to 35 lat. Aż 58 procent z nich ma konto na Allegro od 5 do 10 lat.

Sam korzystałem z rat Allegro i uczciwie muszę przyznać, że system jest naprawdę interesujący. Oprocentowanie jest stosunkowo niskie (jak akurat wybrałem opcję na 12 miesięcy i to pewnie dlatego), a cały proces dość łatwy. Jedynie zastrzeżenia mogę mieć do czasu weryfikacji, który w moim przypadku trwał ponad 2 dni. Jednak pomimo tego byłem zadowolony i pewnie jeszcze skorzystam z tego typu płatności. Tym bardziej, że do tej pory raty internetowe i tak wymagały czekania na dostarczenie umowy, odsyłania jej i wielu innych formalności. Skoro można szybciej i łatwiej, to czemu nie.

REKLAMA

I nie doszukujcie się tutaj żadnej kryptoreklamy. Naszym zadaniem jest oceniać i w tym wypadku ta ocena wypada pozytywnie. Nie ma żadnego powodu żeby kłamać.

INFOGRAFIKA_raty_payu_podsumowanie_roczne_24.07.2013
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA