REKLAMA

Premiera Xbox One się opóźnia. Polacy dostaną go najwcześniej za rok

Premiera Xbox One w niektórych krajach opóźni się. Oczywiście nas, Polaków to nie obchodzi, bo już na początku Microsoft potraktował nas jak obywateli trzeciego świata i uznał, że kraj z procentowo największym udziałem Windows Phone nie zasługuje na to, by od razu otrzymać konsolę. Mimo to warto odnotować, że w tym roku konsolę otrzyma jedynie 13, a nie 21 państw jak zapowiadano.

26.07.2013 15.27
Premiera Xbox One się opóźnia. Polacy dostaną go najwcześniej za rok
REKLAMA
REKLAMA

Nieoficjalne informację mówią, że premiera Xboksa One miała przebiegać w wielu falach, a nasz kraj miał otrzymać konsolę w piątej lub szóstej kolejności. Możliwe było, że przez opóźnianie się premiery konsoli Polska zostanie zepchnięta na jeszcze dalszy plan. Na szczęście tak się nie stanie, a Polska dostanie Xboksa One w trzecim lub czwartym rzucie, który ma odbyć w czerwcu 2014 roku.

Powyższe problemy wynikają ze zmian w oprogramowaniu i sposobie dystrybucji gier na nowego Xboksa oraz z powodu rewolucji organizacyjnych wewnątrz firmy, o których mówi się od zeszłego tygodnia. Szkoda tylko, że na zmianach, które mają usprawnić działanie firmy ucierpią klienci.

xbox-one.jpg

Jednak możliwe jest, że mimo braku oficjalnej premiery w Polsce, nowy Xbox będzie dostępny w kraju nad Wisłą. Wynika to z faktu, że polski oddział Microsoft zastanawia się nad samodzielnym sprowadzeniem konsoli do Polski i sprzedawaniem jej mimo braku oficjalnej zgody centrali. Czy tak się faktycznie stanie, zależy od wielu rzeczy, z których najważniejszą jest to, czy konsole z innego kraju będą działać w Polsce. Do tej pory Microsoft twierdził, że nie, ale rezygnacja z sieciowych możliwości i obostrzeń konsoli może zmienić i to stanowisko.

REKLAMA

Firmie z Redmond wali się grunt pod nogami, gdyż nie dość, że Xbox One nie będzie dostępny w wielu krajach, a co za tym idzie, nie sprzeda się dobrze, to jeszcze gwałtownie spadła sprzedaż Xboksa 360. Co prawda po targach E3 gorzej sprzedawały się konsole starej generacji, jednak teraz ich sprzedaż powróciła do normy. Wszystkich poza Xboksem 360, którego nadal nie chce nikt kupować.

Jaki wniosek można wyciągnąć z tej historii? Jeśli komuś zależy na kupnie konsoli nowej generacji, powinien nabyć Playstation 4. Sprzęt ten pojawi się w Polsce i innych krajach terminowo, będzie wydajniejszy, tańszy i jego kupno nie będzie sprawiać trudności. Mówię to nie tylko jako dziennikarz, ale też jako gracz, użytkownik Windowsa 8, Windows Phone’a oraz Xboksa 360. Chciałem kupić też Xboksa One, ale nie będę udawał, że pada deszcz, gdy ktoś na mnie pluje. A tak właśnie odbieram zachowanie Microsoftu wobec mnie i innych klientów z Polski.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA