Oprogramowanie  / News

Mechanizm powiadomień z Androida teraz dostępny na komputerze z Windowsem

Dzisiaj Google wypuściło kolejną już wersję przeglądarki Chrome na komputery z systemem operacyjnym Windows. Kolejne wydanie zostało oznaczone numerem 28 i przynosi jedną, ale dość kluczową nowość.

Tą nowością są nowe powiadomienia, które – jak zapewnia Google – mają ułatwić nam życie. W praktyce oznacza to, że sam Chrome oraz wszelkiego rodzaju dodatki i rozszerzenia, będą mogły powiadamiać nas poza oknem przeglądarki. Na przykład informacja o zbliżającym się spotkaniu lub wiadomość o nowych mailach pojawią się w prawym, dolnym rogu systemu Windows tam, gdzie znajduje się właśnie obszar powiadomień.

powiadomienia-chrome-28-1

Jednak same powiadomienia to nie wszystko. Użytkownik od razu otrzyma możliwość odpisywania na wiadomości e-mail czy też ściszania muzyki. Możliwe będzie także otwarcie centrum powiadomień, gdzie przejrzymy wszystkie komunikaty Chrome i jego dodatków.

powiadomienia-chrome-28-3

- Tak zaprojektowaliśmy powiadomienia, aby były piękne, użyteczne i zachęcające. Mogę one wyświetlać sformatowany tekst i zdjęcia, a także pozwalać na konkretne akcje w pojawiających się oknach (np. odpowiadanie na e-maile). Ominąłeś kilka powiadomień, kiedy zrobiłeś sobie przerwę na kawę? Nie ma problemu – możesz otworzyć centrum powiadomień i zobaczyć je wszystkie w jednym miejscu – można przeczytać na oficjalnym blogu Chrome.

Oczywiście można wyłączyć powiadomienia dodatków, które nas nie interesują. No i nie spodziewajcie się, że teraz wszystkie rozszerzenia będą "wyrzucać" nowe powiadomienia. Najpierw programiści muszą zaimplementować w nich taką funkcję.

powiadomienia-chrome-28-2

Ja już zaktualizowałem swojego Chrome’a do najnowszej wersji i muszę Wam przyznać, że nowe powiadomienia wyglądają naprawdę dobrze. Jeśli ktoś korzysta z powiadomień na telefonie z Androidem lub iOS-em, to bez problemu powinien przyzwyczaić się do nowych funkcji Chrome’a, a nawet je polubić. To w końcu praktycznie to samo, tylko na komputerze z systemem Windows.

Mechanizm działa także na systemie operacyjnym Chrome OS. Przygotowana jest też wersja na Maca, ale na nią trzeba jeszcze chwilę poczekać.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst