REKLAMA

Mechanizm powiadomień z Androida teraz dostępny na komputerze z Windowsem

Dzisiaj Google wypuściło kolejną już wersję przeglądarki Chrome na komputery z systemem operacyjnym Windows. Kolejne wydanie zostało oznaczone numerem 28 i przynosi jedną, ale dość kluczową nowość.

09.07.2013 17.54
Mechanizm powiadomień z Androida teraz dostępny na komputerze z Windowsem
REKLAMA

Tą nowością są nowe powiadomienia, które – jak zapewnia Google – mają ułatwić nam życie. W praktyce oznacza to, że sam Chrome oraz wszelkiego rodzaju dodatki i rozszerzenia, będą mogły powiadamiać nas poza oknem przeglądarki. Na przykład informacja o zbliżającym się spotkaniu lub wiadomość o nowych mailach pojawią się w prawym, dolnym rogu systemu Windows tam, gdzie znajduje się właśnie obszar powiadomień.

REKLAMA
powiadomienia-chrome-28-1

Jednak same powiadomienia to nie wszystko. Użytkownik od razu otrzyma możliwość odpisywania na wiadomości e-mail czy też ściszania muzyki. Możliwe będzie także otwarcie centrum powiadomień, gdzie przejrzymy wszystkie komunikaty Chrome i jego dodatków.

powiadomienia-chrome-28-3

Oczywiście można wyłączyć powiadomienia dodatków, które nas nie interesują. No i nie spodziewajcie się, że teraz wszystkie rozszerzenia będą "wyrzucać" nowe powiadomienia. Najpierw programiści muszą zaimplementować w nich taką funkcję.

powiadomienia-chrome-28-2
REKLAMA

Ja już zaktualizowałem swojego Chrome’a do najnowszej wersji i muszę Wam przyznać, że nowe powiadomienia wyglądają naprawdę dobrze. Jeśli ktoś korzysta z powiadomień na telefonie z Androidem lub iOS-em, to bez problemu powinien przyzwyczaić się do nowych funkcji Chrome’a, a nawet je polubić. To w końcu praktycznie to samo, tylko na komputerze z systemem Windows.

Mechanizm działa także na systemie operacyjnym Chrome OS. Przygotowana jest też wersja na Maca, ale na nią trzeba jeszcze chwilę poczekać.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA