Tech  / News

Z czego użytkownicy serwisu Reddit znają Polskę? Niektóre odpowiedzi zaskakują

320 interakcji
dołącz do dyskusji

W serwisie Reddit pojawiło się ciekawe pytanie do wszystkich jego użytkowników – z czego znasz Polskę? No właśnie, co internauci wiedzą o naszym kraju? Niektóre odpowiedzi są zaskakujące.

Użytkownik Matude z Estonii napisał tak:

Polska to jedyny kraj, który jest brany na poważnie, kiedy postsowieckie kraje mówią o zbrodniach popełnionych przez dawny Związek Radziecki. […] Kiedyś zatrzymaliśmy się w Polsce w pewnym hostelu, który wyglądał jak z lat 80-tych. Upiliśmy się z miejscowymi nastolatkami. Polska jest niesamowita i trochę szalona […] a jednocześnie bardzo religijna.

Z kolei DigenisAkritas z Cypru pisze o naszym kraju tak:

Niewielkie krajów przeżyło tyle, co Polska, ale ona cały czas odbijała się od dna. Ma bardzo niefortunne położenie, pomiędzy Rosją i Niemcami. Polscy imigranci bardzo ciężko pracują i są praktycznie przez wszystkich lubiani. Kraków to bardzo piękne miasto. Bursztyny, mnóstwo bursztynów. Jeśli spróbujesz mówić po polsku, to zwichniesz sobie język.

Okazuje się, że wielu internautów dobrze zna naszą historię. Jednym z nich jest Futski z Danii:

To może być kraj, który najczęściej w swojej historii zmieniał granice. Tworzyła unię z Litwą i jeśli dobrze pamiętam, to Władysław Jagiełło (twórca dynastii Jagiełło) pochodził właśnie z Litwy. W 1410 roku stoczyli bitwę pod Grunwaldem.

Poza tym Polacy warzą bardzo dobre piwa. Może nie tak znane, jak czeskie, ale na pewno nie gorsze. Polska wódka również jest jedna z najlepszych na świecie. Jestem pewien, że to właśnie Polacy ją wymyślili, a niektóre marki są wytwarzane już od XVI wieku.

Polacy to bardzo przyjaźni ludzie, a kobiety są po prostu piękne.

Polski sport również nie jest obcy użytkownikom Reddita. Potwierdza to dngrs z Rumunii:

Zostali zaatakowani przez Niemców i Rosję w trakcie II Wojny Światowej. Mają trzech wspaniałych piłkarzy w Borussi Dortmund. Jan Paweł II był Polakiem. Głównie katolicy. Wiedźmin. Chopin. Mariusz Pudzianowski (musiałem to wygooglać, żeby dobrze napisać nazwisko). Świetnie wykorzystują fundusze unijne. Lech Wałęsa. Świetnie się rozwijają.

Nie zabrakło także podziękowań, np. od Theothora z Holandii:

Uratowaliście nam tyłek w trakcie II Wojny Światowej. Wielkie dzięki. Polacy bardzo ciężko pracują, dużo piją, a kobiety cały czas noszą dekatyzowane dżinsy.

Przeczytałem zdecydowaną większość tego wątku na Reddit, co Wam też polecam i jestem ogromnie zaskoczony. Owszem, przez wielu jesteśmy postrzegani jako pijacy, ale raczej w tym pozytywnym tego słowa znaczeniu, czyli dobrej zabawy i luzu. Internauci dość dobrze znają naszą historię i w większości przypadków są pod wrażeniem naszej wytrwałości w dążeniu do celu. Wielokrotnie wspominają także o tym, jak piękne są Polki.

Jeśli język angielski nie jest problemem, to uważam, że naprawdę warto przeczytać wątek na Reddit. Być może część naszych rodaków pozbędzie się tego dziwnego przekonania, że jesteśmy w czymś gorsi niż ludzie mieszkający na zachodzie. Bo przecież jak tak może być skoro w większości przypadków jesteśmy bardzo dobrze postrzegani?!

Zdjęcie Flag of Poland. Close Up pochodzi z serwisu Shutterstock

Tagi: reddit
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst