REKLAMA

Microsoft próbuje wypromować swoją chmurę włączając opcje dla graczy do... abonamentu pakietu biurowego

Microsoft stara się podnieść atrakcyjność swojej oferty pracy w chmurze.

24.07.2013 13.26
Microsoft próbuje wypromować swoją chmurę włączając opcje dla graczy do… abonamentu pakietu biurowego
REKLAMA
REKLAMA

Od teraz osoby posiadające bądź rozważające zakup licencji Office 365 będą mogli cieszyć się darmowym kontem Xbox Live Gold, z wszystkimi tego dobrodziejstwami.

Oto układ: Kupując roczną subskrypcję Office 365 przez 12 miesięcy zyskasz status Gold dla swojego konta Xbox Live. Koszt tego zakupu to 430 złotych, natomiast w pakiet Office 365 wchodzą takie programy jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access oraz Lync, w swojej najnowszej edycji, z dopiskiem „2013”. Promocyjna oferta wśród 36 krajów obejmuje również Polskę.

office 365

Gdybyście zastanawiali się nad zakupem, pamiętajcie, że Microsoft umożliwia bezpłatne, miesięczne testowanie pakietu Office 365. Szczegóły na ten temat znajdziecie w tym miejscu. Tutaj z kolei zdobędziecie więcej informacji związanych z samym pakietem, zwłaszcza w kontekście jego  współpracy ze SkyDrive, opisanych dla Was przez Maćka Gajewskiego.

office 365 2

Co daje status Gold konta w Xbox Live? Po pierwsze, co najważniejsze, posiadacze konsol Xbox 360 oraz wydanego w przeciągu tych 12 miesięcy Xbox One będą mogli cieszyć się darmowymi grami, które „na wypożyczenie” pobiorą z serwerów Microsoftu. Gigant z Redmond co miesiąc będzie udostępniał kolejne tytuły, zarówno dla konsoli Xbox 360 jak i nadchodzącego One. Właśnie przyszło mi do głowy, że użytkownicy Windows Phone również mogliby coś dostać. Darmowe Final Fantasy? Z chęcią przyjmę.

xbox llive gold
REKLAMA

Po drugie, status Gold umożliwia korzystanie z promocji, które od jakiegoś czasu nawiedzają sklep przeznaczony dla posiadaczy Xboksa 360. Pozwala na grupowy czat, rozgrywkę w sieci, korzystanie z przeglądarki internetowej oraz zasobów SkyDrive. Czyli w zasadzie wszystko to, co powinno być darmowe i właśnie takie jest na konkurencyjnym PlayStation 3. Niestety, do czasu. Przy okazji nadchodzącego PlayStation 4 Sony zapowiedziało zmiany, które dadzą graczom po portfelach.

Teraz przeliczmy, czy i jak nam się to opłaca. Roczne członkostwo w Xbox Live Gold w większości sklepów kosztuje na ten moment około 120 złotych. Jeśli posiadamy konsolę Microsoftu i nie wyobrażamy sobie korzystania z niej bez sieciowych rozgrywek, za roczne korzystanie z Office 365 na własny użytek zapłacimy więc 310 PLN. Dla porównania, pakiet Office 2013 z czterema podstawowymi programami (Word, Excel, PowerPoint, OneNote) zakupiony na własne potrzeby, przypisany do jednego komputera, to koszt 600 PLN, korzystając z oferty sklepu Microsoftu. Oczywiście w tym przypadku nie ma mowy o licencji na określony czas. Dzięki tej promocji gracze korzystający z Xboksa 360 ograniczą korzystanie z pirackich kopii pakietu Office? Przy takich cenach, wciąż śmiem w to wątpić.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA