REKLAMA

Dodanie książek to pierwszy krok w celu wprowadzenia pełnej oferty Google Play w Polsce - Piotr Zalewski, Google

Gdy weszliście rano na Spider's Web mogliście przeczytać gorącego newsa o wprowadzeniu do Google Play nowej kategorii, a mianowicie książek. Jak to zwykle w takim przypadku bywa pojawiły się pewne pytania i plotki, więc postanowiliśmy rozwiać wątpliwości u źródła, czyli u Piotra Zalewskiego z Google Polska.

18.07.2013 17.05
google play w polsce
REKLAMA
REKLAMA

Niestety przedstawiciel Google odbił szybko piłeczkę z zarzutem o wysokie ceny książek, ale przynajmniej potwierdził, że trwają prace nad wprowadzeniem pełnej oferty Google Play w Polsce. Jednak kolejne kategorie nie będą uruchamiane tak szybko jak można by się tego spodziewać.

Mateusz Nowak, Spider’s Web: Google wprowadziło na polski rynek sklep z książkami. Czy tę premierę możemy traktować jako zapowiedź pełnego rozszerzenia oferty sklepu?

Piotr Zalewski, Google Polska: Tak, to pierwszy krok w celu wprowadzenia pełnej oferty Google Play w Polsce.

Dlaczego poszczególne usługi wprowadzane są tak wolno? Co wpływa na podjęcie decyzji przez Google, dotyczącej uruchomienia kolejnych usług w określonej lokalizacji?

Urządzenia z systemem Android dostępne są w ponad 100 krajach, tymczasem możliwość kupna książek, muzyki i filmów jest dostępna w kilkunastu z nich, a pełna oferta Google Play (czyli także np. magazyny) - w kilku. Pracujemy nad tym by pełna oferta Google Play, była dostępna w kolejnych krajach, w tym oczywiście w Polsce. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na tej stronie.

Ceny gier i aplikacji mobilnych obecnych w Google Play są atrakcyjne. Niestety książki są drogie lub nawet bardzo drogie. Obecnie Wasza oferta sklepu z książkami nie jest konkurencyjna cenowo z innymi usługami tego typu. Dlaczego książki w Google Play są takie drogie?

W ofercie dostępnych jest bardzo wiele książek w rozsądnych cenach.

Dlaczego niektóre książki są niedostępne przez ograniczenia terytorialne?

O tym gdzie i jakie tytuły sprzedawać decydują wydawcy.

oferta google play w polsce

Jeden z naszych czytelników zauważył, że w sklepie Google Play widać już pierwsze znaki zapowiadające rozszerzenie oferty o kolejny element. Według tej teorii zaraz po książkach Google powinno udostępnić w Polsce ofertę muzyczną. Jak się Pan ustosunkuje do poniższego komentarza?

REKLAMA

Tak jak wspomniałem wcześniej, pracujemy nad tym by pełna oferta Google Play pojawiła się w Polsce, nie łączyłbym jednak tego komunikatu z zapowiedzią natychmiastowego uruchomienia kolejnych sekcji Google Play.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA