REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft nie prześpi kolejnej rewolucji

Microsoft prawdopodobnie już testuje swój nowy zegarek, który przez media został nazwany Surface Watch. Źródła bliskie firmie z Redmond dodatkowo wspominają o tym, że robi to zespół zajmujący się do tej pory tabletami Surface. Oznacza to, że najprawdopodobniej Microsoft nie przegapi kolejnego etapu następnej rewolucji, a jego zegarek nie pojawi się na rynku później lub znacznie później niż konkurencyjne jednostki.

15.07.2013
16:52
Wszystko wskazuje na to, że Microsoft nie prześpi kolejnej rewolucji
REKLAMA

Nie jest to pierwsza próba Microsoftu stworzenia własnego zegarka. Firma z Redmond wyprodukowała wcześniej kilka prototypów. Zrobiła to rękami zespołu odpowiedzialnego za tworzenie akcesoriów do Xboksa 360. Wśród uzyskanych sprzętów znalazł się między innymi noszony na ręku monitor pracy serca o nazwie Joule.

REKLAMA
sony-smartwatch-2

Są też inne informacje sugerujące nam, że Microsoft już zaczyna produkcję zegarków. Microsoft zamówił bowiem mnóstwo 1,5-calowych ekranów od dostawców podzespołów. Z kolei serwis AmongTech napisał, że prototypy okienkowego zegarka zawierały zdejmowalne opaski na nadgarstki w kolorach niebieskim, czerwonym, żółtym, czarnym, białym i szarym. Możliwe że pomysł wymienialnych opasek w różnych kolorach zostanie też zastosowany w finalnej wersji urządzenia. Warto wspomnieć o tym, że zegarki są pokryte tlenoazotem aluminium – przeźroczystym materiałem trzy razy mocniejszym od szkła.

Nie znamy jeszcze innych podzespołów zastosowanych w Surface Watch. Wiemy tylko, że mają one tylko 6 GB pamięci flash i wspierają łączność LTE. Oznacza to, że Microsoft w ich przypadku stawia przede wszystkim na działanie w chmurze. Urządzenie będzie mogło też przekazywać powiadomienia, ale nie wiadomo w jaki sposób zostanie to rozwiązane tak, by zwiększyć funkcjonalność obecnych tabletów z Windowsem, w tym tych z rodziny Surface. W każdym razie zegarki powinny być spójne z innym sprzętem Microsoftu. W końcu od kilku dni w Microsofcie cały dział sprzętowy (Xbox + Surface) to jedność. Ten sam zespół zajmie się też ulepszaniem zegarka Microsoftu.

REKLAMA
microsoft smart zegarek

Jednak nawet jeśli Microsoft wypuści swój zegarek jako pierwszy, obawiam się, że nie zdobędzie na tym polu dominującej pozycji. Stanie się tak, gdyż, zegarki prawdopodobnie nie zastąpią smartfonów, a będą je uzupełniać. A jak na razie dominującymi podmiotami na rynku smartfonów są Android oraz iOS. Microsoft będzie mógł liczyć na dobrą sprzedaż swojego nowego zegarka tylko w krajach, gdzie i Windows Phone ma dobrą pozycję, czyli między innymi w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA