REKLAMA

Instagram chce być na każdej stronie w Internecie

Wielu twierdzi, że Instagram jest dla hipsterów, którzy robią zdjęcia każdego, swojego posiłku. W takim razie musi ich być strasznie dużo, bo serwis stał się poważnym graczem na rynku portali społecznościowych. Teraz przygotowano kolejną funkcję, która ma pomóc ułatwić publikowanie zdjęć.

11.07.2013 10.35
Instagram chce być na każdej stronie w Internecie
REKLAMA

Cała przygoda z Instagramem zaczęła się tak naprawdę od oryginalnej aplikacji z prostym serwisem społecznościowym, który był zaledwie dodatkiem do programu. Dzisiaj jest już nieco inaczej. Dzisiaj Instagram jest częściej postrzegany właśnie jako serwis, do którego stworzono aplikację do robienia zdjęć.

REKLAMA
instagram

No i właśnie ten serwis, w tradycyjnej formie przeglądarkowej, pozwala teraz na umieszczanie zdjęć z Instagrama na stronach internetowych. Zupełnie tak samo, jak umieszcza się filmy z YouTube. Wystarczy tylko wejść w konkretną fotografię i kliknąć w znajdujący się po prawej stronie przycisk udostępniania. Przed naszymi oczami ukaże się kod iframe, który należy umieścić w kodzie strony. Bardzo proste, ale i przydatne.

A wygląda to tak (prawda, że Bydgoszcz jest ładna?):

REKLAMA

Cieszy mnie ta informacja. Trochę się bałem, że zakup Instagrama przez Facebooka sprawi, że serwis zostanie wchłonięty przez większego brata lub będzie traktowany po macoszemu. Tymczasem Zuckerberg i spółka cały czas inwestują w jego rozwój. Najpierw wideo, które ma być konkurencją dla Vine'a, a teraz niewielki drobiazg, ale dość ważny. Jeśli użytkownicy zaczną umieszczać zdjęcia na swoich stronach, to więcej osób pozna Instagrama. To w końcu darmowa reklama dla serwisu i aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA