Niezbędnik dla Windows Phone: z ICOON dogadasz się z tubylcami nawet na drugim końcu świata

Lokowanie produktu

Jadąc na zagraniczny urlop warto zabrać ze sobą słownik oraz tzw. rozmówki. Jednak mimo tego, że w teorii dobrze się przygotujemy, możemy natrafić na problemy komunikacyjne. Wtedy z pomocą przyjdzie aplikacja ICOON.

16.07.2013 17.16
Niezbędnik dla Windows Phone: z ICOON dogadasz się z tubylcami nawet na drugim końcu świata

Na wczasach często borykamy się z problemami natury komunikacyjnej. Jadąc do Turcji lub Egiptu często nie sposób porozumiewać się z tubylcami w ich rodzimym języku. Problemy zdarzają się również w mniej odległych rejonach Europy. Wielu mieszkańców Hiszpanii, Francji czy Włoch wręcz ostentacyjnie odrzuca naukę języka angielskiego uznając swoją rodzimą mowę jako wystarczającą do porozumiewania się.

Tutaj z pomocą przychodzą słowniki. Jednak i one nie gwarantują nam bezproblemowej komunikacji z obcokrajowcami. Na szczęście na całym świecie obowiązuje praktycznie ten sam język gestów i symboli dzięki, któremu możemy porozumieć się z mieszkańcami nawet najodleglejszych zakątków świata.

icoon apliakcja mobilna 3

Aplikacja ICOON bazuje właśnie na takich symbolach i grafikach, które zostały posegregowane w kilku kategoriach tematycznych. Dzięki temu łatwo wskażemy naszemu rozmówcy w czym mamy problem lub jakiego miejsca szukamy.

Program ICOON grupuje symbole według kategorii takich jak: odzież, higiena, zdrowie, finanse, czas wolny, mieszkanie, administracja, podróż, skale i rozmiary, emocje, gastronomia i świat.

Grafik w każdej kategorii jest sporo i wyczerpują one praktycznie wszystkie tematy jakich dotyczą. Z ICOON bez problemy dogadamy się z lekarzem lub pracownikiem apteki i opiszemy mu nasze dolegliwości, aby ten dobrał dla nas odpowiednie lekarstwo.

W podróży przydadzą się slajdy, które wskazują lotnisko, kasę biletową, przystanki, perony czy też kantor lub bankomaty.

Przydatna może też okazać się kategoria slajdów nazwana skale i rozmiary. Znajdują się tam grafiki na których znajdziemy przymiotniki o przeciwstawnych znaczeniach takie jak: suchy i mokry, gruby i chudy, stary i młody czy bogaty i biedny. Gdy w rozmowie zabraknie nam odpowiedniego słowa będziemy mogli się posiłkować grafiką, na której my lub nasz rozmówca wskaże odpowiedni symbol.

Aplikacja ICOON pozwala również na dodawanie wybranych grafik do ulubionych, dzięki czemu będą one zawsze pod ręką na drugiej karcie aplikacji.

Baza programu obejmuje 1000 ilustracji w tym 170 kolorowych zdjęć, które podzielono na 12 kategorii tematycznych.

Program dostępny jest za darmo w Sklepie Windows Phone. Pobierzcie go koniecznie przed wyjazdem na urlop.

icoon apliakcja mobilna 2

Wpis przygotowany we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider’s Web.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu