REKLAMA

Przekreśliliście już Google Glass i smart zegarki? No to patrzcie na to!

Google Glass od początku budzi wątpliwości, szczególnie natury etycznej. Z kolei wielu uważa, że  inteligentne okulary i zegarki nie mają szans na rynku. Powodów na takie twierdzenie mają co najmniej kilka.

17.07.2013 16.01
Przekreśliliście już Google Glass i smart zegarki? No to patrzcie na to!
REKLAMA

Smartwatche przez wielu są uznawane za wynalazek bez przyszłości. Nie brakuje głosów na temat tego, że nie są to przecież samodzielne urządzenia, a jedynie dodatek do smartfonów. Co gorsze, dodatek z małym ekranem, który jest niewygodny, niefunkcjonalny. Sam inteligentny zegarek dla wielu z nas jest po prostu....  niepotrzebny, bo przecież sięgnięcie do kieszeni po telefon nie jest heroicznym wyczynem, wymagającym nadludzkiej siły.

REKLAMA

Z kolei okulary Google często są obrzucane błotem z powodu ingerencji w naszą prywatność. I stało się to jeszcze przed wybuchem afery PRISM. Przecież nikt nie chce być nagrywany z ukrycia. Nie sądzę, żeby znalazło się wiele osób, które czułyby się komfortowo, gdyby na imprezie jeden z ich znajomych miał na oczach Google Glass. Umówmy się – niektóre rzeczy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Na przykład rozmowy na gazie o pracy lub szefie.

sony-smartwatch-2

Jednak obu tych urządzeń nie należy przedwcześnie przekreślać. Przecież można je wykorzystać na wiele, różnych sposobów. Jeden z nich zaprezentowała firma Revolv, która na co dzień zajmuje się systemami inteligentnych domów, sterowanych przy pomocy smartfonów. Jak pewnie wiecie, Google Glass również działa na systemie Android, więc pozwala na bardzo podobne działanie, jak telefony komórkowe z systemem od Google. Firma Revolve postanowiła to wykorzystać i tak oto powstał film.

REKLAMA

Idea bardzo przypadła mi do gustu. Jako że uchodzę za osobę leniwą (a jednocześnie pracoholika, co jest trochę zabawne), to tego typu kontrola nad domem pozwoliłaby mi być jeszcze bardziej leniwym. Spojrzenie na telewizor i słowa „włącz telewizor” – marzę o czymś takim. Pomyślcie, ile razy położyliście się do łózką i zapomnieliście zgasić światło lub wziąć pilota. Z Google Glass problem znika… o ile nie zapomnimy i ich zabrać.

Ale tak już całkowicie poważnie, to film ten pokazuje, w jak innowacyjny sposób można wykorzystać okulary Google. A to przecież zaledwie jeden pomysł z setek lub tysięcy tlących się w głowach ludzi na całym świecie. I podobnie może być z inteligentnymi zegarkami. Nawet jeśli są zaledwie dodatkiem do smartfona, to jednak są czymś w rodzaju pośrednika pomiędzy użytkownikiem na telefonem. I tak na przykład po wejściu do domu wystarczyłoby powiedzieć coś do smartwatcha lub kliknąć odpowiednią ikonkę i po chwili odsłoniłyby się rolety, a z głośników poleciała ulubiona muzyka...

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA