REKLAMA

Znamy ceny akcesoriów do konsol Xbox One i Playstation 4. Będzie drożej

Jeżeli zamierzacie kupić konsolę Xbox One, powinniście się przygotować na to, że wydacie na konsolę aż 560 dolarów. Tak, nie pomyliłem się. Microsoft bowiem będzie dostarczać konsolę tylko z jednym padem, a kolejny będzie trzeba sobie dokupić. Niestety będzie on kosztować więcej niż kontroler do Xboksa 360.

30.07.2013 11.46
Znamy ceny akcesoriów do konsol Xbox One i Playstation 4. Będzie drożej
REKLAMA

Warto przypomnieć, że pad do obecnej na rynku konsoli Microsoftu kosztuje 50 dol., z kolei za nowy kontroler zapłacimy 10 dolarów więcej. Pad będzie też dostępny w zestawie z ładowarką i będzie wówczas kosztować 75 dolarów. Z kolei koszt samej ładowarki wynosi 25 dolarów tyle samo kosztują też słuchawki. Dla przypomnienia dodamy, że Xbox One kosztuje 499,99 dol. Do konsoli dodana jest kamera Kinect.

REKLAMA
xbox-one.jpg

Jeśli chodzi o konkurencyjną konsolę, czyli Playstation 4, to słuchawki będą dołączone do zestawu z konsolą, a za pad zapłacimy 60 dolarów, tyle samo będzie również kosztować kamera Eye. Jeśli zatem zechcemy kupić komplet akcesoriów (pomijamy akumulator) do nowej konsoli, za Xboksa One zapłacimy 585 dolarów, z kolei za czwarte Playstation 520 dolarów. Oznacza to, że wbrew temu co mówią przeciwnicy Sony, nawet po dokupieniu kamerki nowe Playstation jest tańsze od swojego konkurenta. Różnica nie jest już tak imponująca jak w przypadku „gołego” sprzętu, ale wynika to głównie z powodu dołączenia do Xboksa One kamery Kinect, bez którego konsola nie będzie działać.

REKLAMA
Playstation 4-1

Czy akcesoria można uznać za drogie? Moim zdaniem nie, przyzwyczailiśmy się już do podobnych cen padów i innych dodatków do konsol. To dobra wróżba na przyszłość, świadcząca o tym, że być może gry na konsole nowej generacji również będą kosztować tyle co tytuły stworzone z myślą o Playstation 3 i Xboksie 360. Bo jak na razie zamówienia przedpremierowe na gry działające na nadchodzącym sprzęcie prezentują się tragicznie. Niemal 300 złotych za grę to kwota, której z całą pewnością nie wydam, będzie mi jej najzwyczajniej w świecie szkoda, gdyż muszę na nią pracować kilka dni.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA