REKLAMA

Premiera Logic Pro X pokazuje, że Tim Cook rządzi Apple zupełnie inaczej niż Steve Jobs

Apple wydało Logic Pro X pakiet do edycji i produkcji muzyki na systemie OS X. To pierwsze nowe wydanie profesjonalnej aplikacji z Cupertino od ukazania się Final Cut Pro X w czerwcu 2011 roku.  Po zapowiedziach nowego Maka Pro, świeże oprogramowanie to kolejny przykład wskazujący na różnice w rządzeniu Apple przez Tima Cooka w stosunku do strategii, którą stosował Steve Jobs.

22.07.2013 07.00
Premiera Logic Pro X pokazuje, że Tim Cook rządzi Apple zupełnie inaczej niż Steve Jobs
REKLAMA

Gdy zadebiutował Final Cut Pro X w czerwcu 2011 profesjonaliści nie zostawili na nim suchej nitki. Większość osób ostro krytykowało produkt wydany przez Apple. Dopiero po kilku miesiącach i wprowadzonych udoskonaleniach program zaczął przybierać pożądane kształty. Dziś znów o Final Cut Pro X mówi się raczej w superlatywach.

REKLAMA

Ograniczony z początku Final Cut Pro X, usunięcie z oferty serwerów Xserve oraz bardzo długi brak aktualizacji Mac Pro zwiastowały odsunięcie się Apple od rozwiązań profesjonalnych. Wydawało się, że Apple będzie podążać jeszcze bardziej w kierunku klienta domowego. W końcu to iPhone, iPad oraz iTunes przynoszą dziś najwięcej korzyści. Komputery stały się dodatkiem, nie mówiąc już o komputerach i oprogramowaniu stworzonym dla profesjonalistów.

Być może taką wizję miał Steve Jobs. Dziś jednak śladów po Jobsie w Apple jest coraz mniej. Tim Cook rządzi w pełni autonomicznie, nie boi się podejmować własnych decyzji.  Apple Tima Cooka to wciąż Apple, jednak zmiany są widoczne i to zmiany na które Jobs być może by nie przystał. Ostatnio Eric Schmidt mówił o ociepleni stosunków pomiędzy Google, a Apple. To raczej przy obecności Jobsa by nie nastąpiło.

REKLAMA

Apple w ostatnim czasie podjęło kilka działań które potwierdzają, że traktuje poważnie także osoby które są z firmą od lat, które na Makach pracują. Mamy zapowiedź nowego Maka Pro, mamy właśnie wydany Logic Pro X i wreszcie kolejną wersje OS X, która ma wnieść kilka elementów podwyższających produktywność (np. karty w Finderze).  Apple przy tym wszystkim stara się pchać tę niszę w stronę Post-PC, a przynajmniej ku symbiozie z urządzeniami mobilnymi. I tak Mac pro nie jest rozszerzalny w klasyczny sposób, a przede wszystkim ma być dumą ameryki. Logic Pro X dostał dodatkowe narzędzia na iPada. Natomiast OS X zyskał kolejne aplikacje z iOS.

Firma stara się godzić świat profesjonalnych zastosowań biznesowych, edukacyjnych i domowych, we wszystkich swoich urządzeniach. Na stronach Apple znajdziemy bogaty opis funkcji iOS 7 stworzonych z myślą o segmentach biznes i edukacyjnym. Oczywiście Apple wciąż jest mocno zamknięty, system iOS posiada wiele ograniczeń, a do nowego Logic Pro X użytkownicy będą musieli się przyzwyczaić. To jednak nie zmienia tego, że Apple Tima Cooka działa tak, by trafić z niezłymi produktami do jak najszerszej grupy użytkowników. Profesjonaliści nie zostali zapomniani.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA