REKLAMA

Nadchodzi Angry Birds: Star Wars II. Rovio odcina kupony od marki w ryzykownym stylu

Kolejne Wściekłe Ptaki w uniwersum Gwiezdnych Wojen to na pewno dobra wiadomość. Tym razem gracz załaduje do procy opierzone postacie związane chronologicznie z pierwszą trylogią. Z drugiej strony, twórcy zdecydowali się na rozszerzenie zysków z marki w sposób, który nie każdemu może przypaść do gustu.

17.07.2013 10.16
Angry Birds Star Wars II
REKLAMA

Kup Pan figurkę

REKLAMA
ANGRY BIRDS II 4

Wszystko rozchodzi się o oficjalne figurki Angry Birds od Hasbro. „Telepody” giganta przemysłu zabawek będą mieć podstawki, które zostaną zeskanowane przez kamerę naszego smartfona bądź tabletu. Dzięki temu na wirtualną procę zostanie załadowany bohater fizycznej figurki, „wpychając się” przed standardową kolejkę ptactwa przygotowanego do wystrzelenia.

Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to niczym nadzwyczajnym. Gracze, a w większości przypadków zapewne rodzice młodocianych graczy posiadający duże ilości gotówki, mogą sobie pozwolić na ptasie produkty, z których zysk spływa do skarbca Rovio. Skoro tak się dzieje, dlaczego twórcy gry nie mieliby nagrodzić ich dodatkowymi bonusami?

Z drugiej strony, siłą Angry Birds zawsze była strategia, którą musieliśmy dostosować do konkretnego poziomu. Bezmyślne miotanie ptakami przed siebie zazwyczaj nie wystarcza do zwycięstwa, które następuje dopiero po odnalezieniu słabych punktów konstrukcyjnych atakowanego obiektu oraz wykorzystaniu specjalnych umiejętności Wściekłych Ptaków. Tym razem odpowiednio dobrany balans zostanie zaburzony, bowiem posiadacz dużej ilości figurek może miotać opierzonymi Anakinami i Obi-Wanami na lewo i prawo, bez obaw o kończącą się „amunicję”.

Naruszony balans rozgrywki?

ANGRY BIRDS II 1

Jeśli gracze inwestujący w figurki chcą pozbawić się dobrej zabawy, wynikającej w głównej mierze z balansu trudności i poziomów stanowiących prawdziwe wyzwanie, ich sprawa. Co innego, kiedy Rovio zwiększy poziom trudności swojej najnowszej produkcji, skazując graczy nie posiadających figurek Hasbro na setki podejść do jednego poziomu bądź kapitulację i zakupy plastiku od zabawkowego giganta. Zagrożenie jest widoczne.

Świńska strona mocy

AMGRY BIRDS II 2

Ciekawą nowością w nadchodzącej aplikacji będzie możliwość wcielenia się w antagonistów z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Gracz deklarujący się po świńskiej stronie mocy skorzysta z umiejętności takich postaci jak ptasi Darth Maul czy Palpatine. To tylko moje wrażenie, czy w Rovio doszło do pomyłki i Jar Jar Binks został niesłusznie włączony do konfliktu po stronie Wściekłych Ptaków? Od braku najgorszej postaci w uniwersum Disneya lepsza byłaby tylko możliwość obrania go za cel, co skutecznie motywowałoby do zabawy fanów Gwiezdnych Wojen.

REKLAMA

Jednoczesna premiera na wszystkie platformy?

Aplikacja Angry Birds: Star Wars II będzie miała premierę 19 września. Wtedy też pojawi się na wszystkich wiodących platformach. Chociaż Rovio nie podaje żadnych konkretów, można przypuszczać, że dojdzie do jednoczesnego pojawienia się aplikacji w App Store, Google Play oraz Windows Store. Wraz z premierą Wściekłych Ptaków, na sklepowych półkach pojawi się seria nowych gadżetów, zabawek i odzieży z logo Angry Birds, w tym wcześniej wspomniane figurki Hasbro. Odcinanie kuponów czas zacząć.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA