REKLAMA

Znamy dokładną datę premiery PlayStation 4? MediaMarkt i The Sun podają różne terminy

Sieć obiegły zdjęcia zdradzające datę premiery nowej konsoli Sony. Japoński gigant nie potwierdza ani nie zaprzecza datom, określając je jako spekulacje.

22.06.2013 15.45
Znamy dokładną datę premiery PlayStation 4? MediaMarkt i The Sun podają różne terminy
REKLAMA
REKLAMA
MediaMarkt PS4

Użytkownik forum NeoGAF opublikował zdjęcie zrobione w holenderskim MediaMarkt. Pracownicy amsterdamskiego hipermarketu najwyraźniej popełnili spory falstart, publikując reklamę PlayStation 4 wraz z datą premiery konsoli. Ta, zgodnie ze zdjęciem, ma mieć miejsce w środę, 13 listopada 2013 roku.

Na tę datę powołał się również holenderski sklep internetowy BOL.com. Chwilę później ten sam termin pojawił się na holenderskiej stronie MediaMarkt. Co ciekawe, w momencie czytania tej informacji, obie witryny internetowe zmieniły datę premiery z 13 listopada na bliżej nieokreśloną.

Żeby było jeszcze ciekawiej, w brytyjskim odpowiedniku Faktu – tabloidowym The Sun, ukazał się artykuł opisujący PlayStation 4. Nie byłoby w tym jeszcze nic dziwnego, gdyby nie data premiery, podana przez The Sun, wskazująca na… 21 listopada. Oczywiście rzetelność tabloidowych dziennikarzy pozostawia wiele do życzenia, podobnie jak ich zdolność do wyszukiwania pewnych informacji.

The Sun PS4
REKLAMA

Trzeba brać pod uwagę, że zdjęcia z holenderskiego MediaMarktu mogą być zmanipulowane przy pomocy dowolnego programu graficznego. Z drugiej strony, nie byłaby to pierwsza wpadka sieci sklepów, dzięki której poznaliśmy pewne fakty szybciej, niż chciałby tego twórca i wydawca produktu. Dla części z internautów dosyć niewiarygodna wydaje się środa jako dzień premiery. Warto tutaj przypomnieć, że europejski debiut PS Vita również miał miejsce właśnie w ten dzień. Idąc jeszcze dalej wstecz, to właśnie w listopadzie 2006 roku  zostało wydane PlayStation 3.

Sony zapowiedziało ujawnienie daty premiery PlayStation 4 podczas tegorocznych targów GamesCom. „Europejskie E3” rozpocznie się 22 sierpnia i będzie trwać przez 3 następne dni.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA