REKLAMA

Androidly - zegarek, który nie jest tylko prostym dodatkiem

Jak na razie inteligentne zegarki to ciekawe urządzenia, ale cechują się wieloma ograniczeniami. Największe z nich to fakt, że przez zastosowanie małego ekranu mogą one być jedynie uzupełnieniem smartfona, a nie jego zastępstwem. Na szczęście jest urządzenie, które wyłamuje się z tego trendu. To Androidly.

24.06.2013 18.16
Androidly – zegarek, który nie jest tylko prostym dodatkiem
REKLAMA

Zegarek ten został stworzony przez czteroosobowy zespół z Wielkiej Brytanii i jako jedyne urządzeni tego typu pozwala na instalację większości aplikacji ze sklepu Google Play. Dzięki temu będziemy mogli za jego pośrednictwem dzwonić, używać portali społecznościowych i grać w wiele gier. Co prawda możliwości takie mogą wydawać się zbędne w przypadku tak małego urządzenia, ale lepiej jest je mieć niż nie.

REKLAMA

Obawy o sposób używania zegarka nie są przesadzone, gdyż nawet jego twórcy nazywają go najmniejszym urządzeniem z Androidem na świecie. Został on wyposażony w 2-calowy ekran o rozdzielczości 320x480. Co więcej, ma kamerę, więc prawdopodobnie będzie pozwalał na prowadzenie wideo rozmów i robienie zdjęć nie najlepszej jakości.

Jednak do czego praktycznie może się przydać taki zegarek? Sądzę, że używanie do grania czy robienia zdjęć nie ma najmniejszego sensu, ale mimo to urządzenie to może być przydatne, zwłaszcza dla osób, które nie potrzebują zaawansowanego sprzętu do przeglądania sieci, oglądania filmów czy grania w gry. Bardziej przyda się on osobom, które używały smartfona głównie do podstawowych zadań, takich jak wideorozmowy oraz używanie nawigacji.

Kolejną wadą, poza rozmiarem i rozdzielczością zastosowanego ekranu, są jego parametry techniczne, do których należy jednordzeniowy procesor, 256 MB pamięci RAM oraz prehistoryczny już system Android Froyo 2.2 Inne zastosowane elementy to moduły WiFi oraz Bluetooth. Zwłaszcza zastosowana odsłona systemu jest wadą, gdyż przez nią wiele aplikacji może nie działać z tym urządzeniem. W końcu jeśli ktoś teraz tworzy aplikację, to zazwyczaj jest ona przystosowana do Androidów Ice Cream Sandwich 4.0 oraz Jelly Bean 4.1/4.2.

Androidly prawdopodobnie nie jest wyposażony w dużą ilość pamięci. Jej funkcję pełni 8-gigabajtowa karta microSD, którą można zastąpić dwa razy pojemniejszym odpowiednikiem. Zegarek Androidly jest już dostępny w przedsprzedaży. Jego cena wynosi 229 dol. za jedną sztukę, 459 dol. za dwie i 916 dol. za cztery sztuki.

REKLAMA

Czy zegarek ten podbije rynek? Ze względu na braki w wyposażeniu oraz kiepską reklamę zapewnie nie, ale jestem pewien, że giganci branży mobilnej będą obserwować ten produkt, by raz na zawsze ustalić, czy inteligentne zegarki powinny być urządzeniami odrębnymi od smartfonów czy tylko je uzupełniać. Podejrzewam, że ze względu na chęć zysku oraz ograniczone możliwości takich zegarków zdecydują się na drugie rozwiązanie.

Źródło: CNET

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA