REKLAMA

Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się na Xboksie One. Zobacz nowe trailery!

Przedstawiciel studia CD Projekt RED potwierdził podczas konferencji Microsoftu na targach E3, że Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się również na konsoli nowej generacji Microsoftu – Xbox One. Gra wykorzysta wszystkie najważniejsze możliwości Xboksa, czyli Kinecta oraz aplikację Smartglass. Zaprezentowany został nowy zwiastun gry, który możecie zobaczyć poniżej.

10.06.2013 20.00
Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się na Xboksie One. Zobacz nowe trailery!
REKLAMA

Przedstawicielem studia CD Projekt RED był John Mamais. Oprócz wyżej wymienionych ogółów dodał też kilka ciekawych konkretów. Przede wszystkim gra będzie wykorzystywać komendy głosowe, co powinno pomóc komputerowym i konsolowym wiedźminom szybko zmieniać broń i rzucać znaki. Z kolei SmartGlass pozwoli w wygodniejszy sposób obsługiwać ekwipunek głównego bohatera.

REKLAMA

Jednak najciekawszym elementem wystąpienia było pokazanie nowego zwiastunu. Skupił się on na prezentacji przestrzeni i obszarów, które będzie można pieszo lub konno zwiedzić podczas gry. Większość lokacji była już opublikowana w formie grafik w brytyjskim magazynie EDGE. Ponadto uwagę zwróciła niewiele lepsza grafika niż w wypadku drugiej części gry, ale nie jest to duża wada, gdyż gra i tak wyglądała obłędnie, a konsole poprzedniej generacji nie były w stanie wykorzystać nawet części możliwości silnika RedEngine2. Dzięki temu gra na komputerach PC wyglądała obłędnie, a na Xboksie 360… tak sobie. Teraz ten stan rzeczy powinien ulec zmianie i Wiedźmin 3 w wersji na wszystkie nowe platformy powinny zachwycić graczy.

REKLAMA

Kolejna cecha gry to otwarty świat, który ma żyć własnym życie. W tawernach, miastach i na polach zobaczymy mnóstwo NPC-ów. Zmieni się też system system walki, który stanie się bardziej taktyczny. O dziwo twórcy zapewniają, że nie straci przez to na dynamice. Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawi się równocześnie na PC oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox One w bliżej nieokreślonym okresie 2014 roku. Póki co nic nie wiadomo na temat wersji gry na Playstation 4, ale być może dowiemy się o niej już dziś, podczas nocnej konferencji Sony.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA