REKLAMA

Czy to nowy, całkiem swieży kalendarz z iOS 7?

W AppStore pojawiła się aplikacja Apple’a przygotowana z myślą o uczestnikach konferencji WWDC. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jej bardzo świeże wzornictwo. Czy Apple zdradza nam wygląd iOS 7 na tydzień przed premierą?

03.06.2013 17.28
Czy to nowy, całkiem swieży kalendarz z iOS 7?
REKLAMA

Ta konferencja zapowiada się wyjątkowo. Po raz kolejny ustanowiono rekord sprzedaży biletów. Kosztujące 1599 dolarów wejściówki rozeszły się w 2 minuty. Technologiczny świat będzie uważnie patrzył na poczynania Tima Cooka. Prawdopodobnie po 6 latach zostanie znacząco zmieniony wygląd iOS. Poza tym Apple będzie rywalizował o uwagę z Microsoftem i Sony, które w zbliżonym czasie prezentować będą kolejne nowości w swoich konsolach.

REKLAMA
iOS 7 WWDC aplikacja Apple

To wszystko już za tydzień (10 czerwca 2013), tymczasem teraz na iOS dostępna jest już aplikacja WWDC w której developerzy odnajdą wszelkie przydatne informacje o konferencji czy obejrzą zapis wideo z niej. Dla większość z nas zawartość tutaj ma jednak drugorzędne znaczenie. Znacznie ważniejszy jest wygląd samej aplikacji.

iOS 7 WWDC aplikacja Apple 2

WWDC różni się od pozostałych aplikacji Apple’a dostępnych na iOS praktycznie wszystkim. Już ikona wydaje się być znacznie bardziej uproszczona, bez żadnych cieni, odblasków i innych bajerów. Po uruchomieniu rzuca się w oczy biel, a raczej różne odcienie bieli i szarości. Jest minimalistycznie i prosto, choć wyraźnie widać, że to połączenie przyszłej wizji z obecnym systemem. Dla przykładu wyskakujące okna z dodatkowymi informacjami same w sobie nie pasują do zawartości. To zwiastuje, że Apple zmieni praktycznie wszystko, inaczej zrobi się bałagan.

iOS 7 WWDC aplikacja Apple 3
iOS 7 WWDC aplikacja Apple 4

Aplikacja dedykowana WWDC daje nam najprawdopodobniej ogólny ogląd na to jak będzie wyglądał kalendarz w iOS 7. Ten konferencyjny prezentuje się lekko, płasko i przyjemnie. Natomiast ten jaki znają użytkownicy iPada jest dziś ociężały i passe. Robił wrażenie gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy tablet Apple’a, teraz oczekujemy lekkości na miarę Johnatana Ive’a. Debiutująca dziś aplikacja właśnie to zwiastuje.

iOS 7 WWDC aplikacja Apple 5
REKLAMA

W poniedziałek 10 czerwca szykuje się pierwsza od dawna konferencja Apple’a z której praktycznie nic nie wyciekło wcześniej. To sama firma uchyla rąbka tajemnicy, budując medialne napięcie.

Tylko czy Apple rzeczywiście ma czym nas zaskoczyć?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA