REKLAMA

Ubisoft na E3 - trochę nowości i kilku starych znajomych

Ubisoft był trzecią firmą, która zaprezentowała swoje nowe gry na targach E3 w Los Angeles. Z jednej strony pokazano tytuły, których wszyscy się spodziewali (np. Assassin’s Creed: Black Flag), a z drugiej mogliśmy zobaczyć kilka nowości, które mają szansę stać się hitami.

11.06.2013 12.03
Ubisoft na E3 – trochę nowości i kilku starych znajomych
REKLAMA

Rocksmith (2014 Edition) – uczymy się grać

REKLAMA

Konferencja Ubisoftu rozpoczęła się raczej mało imponująco od prezentacji nowej części gry Rocksmith. Chociaż nie wiem, czy można nazwać to grą, bo to bardziej program do nauki gry na gitarze. To żadne zaskoczenie dla fanów, bo Francuzi wspominali o tym już przed targami. Niestety nie dowiedzieliśmy się, jakie są platformy docelowe dla tego tytułu, ale raczej w ciemno można obstawiać Xboxa 360 i PlayStation 3 (obie widać na trailerze) oraz konsole nowej generacji. Premiera ma mieć miejsce w październiku 2013 roku.

Splinter Cell: Blacklist – legenda po raz szósty

Na prezentacji Ubisoftu nie mogło zabraknąć nieco podstarzałego i siwiejącego już Sama Fischera. Pomimo większej ilości wiosen na karku, Sam cały czas jest w dobrej formie i potrafi skopać niejeden tyłek. W grze zostanie udostępniony tryb dla jednego gracza (kampania) oraz tryby sieciowe, np. kooperacja z 14 misjami, w których pokierujemy albo Samem, albo Briggsem. Nie ma co liczyć na konsole nowej generacji. Fischer jest już stary i zagości też na starych (w momencie premiery) konsolach, czyli Xbox 360, PlayStation 4 oraz Wii U, a także komputerach osobistych. Pudełko z grą ma się pojawić na sklepowych półkach 22 sierpnia.

Rayman Legends – kolejna legenda

Sympatyczny rudzielec z kończynami nijak niepołączonymi z resztą ciała, to kolejna postać, która jednoznacznie kojarzy się z Ubisoftem. Rayman Legends ma być platformówką z 120 poziomami. Na trailerze gra prezentuje się po prostu wyśmienicie. To może być najlepsza platformówka tego roku. Premiera ma mieć miejsce 3 września. Platformy? PlayStation 3, Xbox 360, Wii U. Posiadacze PlayStation Vita dostaną ją kilka dni wcześniej – 30 sierpnia.

The Mighty Quest for Epic Loot – czyli coś za darmo

Free-to-play to coraz bardziej popularny model gier. Liczne przykłady pokazały, że da się na nim zarobić zdecydowanie więcej niż poprzez tradycyjną sprzedaż. Dlatego też Francuzi pokazali jedną z takich gier. The Mighty Quest for Epic Loot ma być połączeniem startegii oraz cRPG, a to wszystko w kreskówkowym klimacie. Już możecie się zapisywać do otwartej bety. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że ma nastąpić pod koniec tego roku.

South Park: The Stick of Truth (Kijek Prawdy)

Gra ze świata Cartmana i spółki to jeszcze jeden tytuł, o którym było już wiadomo przed konferencją na E3. Kijek Prawdy to przedstawiciel cRPG. Jest robiony przez studio Obsidian i jego twórcy zapewniają, że zostanie zachowany humor z pierwszej części.

The Crew – nowe wyścigi od twórców Drivera

Oj grało się kiedyś w Drivera, grało. Teraz twórcy dawnego hitu wzięli się za wyścigi. The Crew bez wątpienia ma być konkurencją dla serii Need For Speed. W grze dostaniemy otwarty świat. Poruszać mamy się po kilku miastach Stanów Zjednoczonych, między innymi po Nowym Jorku.

Co ciekawe, gra ma w sobie łączyć tryb dla jednego gracza z trybem wieloosobowym w takim stopniu, że przejście z jednej rozgrywki na drugą ma być niezwykle płynne. Grą zajmuje się studio Ivory Tower. Premiera ma mieć miejsce w przyszłym roku. Platformy docelowe to PC-ty, PlayStation 4 oraz Xbox One. Poniżej możecie zobaczyć pierwszy gameplay.

Watch_Dogs – gra, na którą bardzo czekam

Watch_Dogs ma szansę stać się grą roku. Mocno w to wierzę. To jeden z tytułów, na który bardzo liczę (zaraz obok nowego Batmana i GTA V). O Watch_Dogs wiadomo już praktycznie wszystko. Na E3 mieliśmy okazję zobaczyć nowy trailer o nazwie Dekonspiracja.

Premiera została przewidziana na listopad tego roku. Gra ma być dostępna na PC-tach oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3, Xboxa One i PlayStation 4.

Just Dance 2014 – trochę ruchu nie zaszkodzi

Just Dance 2014 to po prostu nowe… Just Dance. Tańczyć będzie można w aż 6 osób jednocześnie. W grze pojawią się piosenki między innymi Psy, One Direction oraz Nicki Minaj. Premiera w październiku 2013 roku na konsolach obecnej i nowej generacji.

Rabbids Invasion – króliki atakują

To bardzo ciekawy projekt, bowiem Rabbids Invasion ma być interaktywną kreskówką, którą obejrzymy na kanale Nickelodeon. Dzięki możliwościom Kinecta, mamy mieć wpływ na wydarzenia na ekranie. Oryginalnie.

Assassin’s Creed: Black Flag – Arrrrr!

Kolejny Assassin’s Creed zrobi z nas pirata. I to w sumie wszystko, co dowiedzieliśmy się o nowej grze. Ubisoft uparcie nie chce nic zdradzić. Wiemy, że premiera ma mieć miejsce w październiku na PC-tach, konsolach obecnej generacji (X360, PS3 i Wii U) oraz nowej generacji (Xbox One, PS4).

Trails Fusion i Trials Frontier

Na praktycznie sam koniec pozostawiono nowe części gier z serii Trials. Fusion ma być dostępna na komputerach i nowych konsolach, a Frontier to propozycja na platformy mobilne. Co tu o niej napisać? Szaleństwa na motorze ciąg dalszy. Premiera w 2014 roku.

Tom Clancy’s The Division – perełka na sam koniec

Ostatnia, zaprezentowana gra, to jednocześnie największe zaskoczenie dla graczy i branżowych dziennikarzy. Tom Clancy’s The Division przeniesie nas w postapokaliptyczny świat, w którym ludzkość musi się zmierzyć z groźną pandemią.

The Division to sieciowa strzelanina. W czteroosobowych grupach przyjdzie nam eksplorować zakątki wyniszczonego Nowego Jorku. Ubisoft pokazał kilkuminutowy gameplay, który robi naprawdę dobre wrażenie. Gra ma polegać przede wszystkim na przemieszczaniu się z zasłony za zasłonę i pokonywaniu kolejnych przeciwników. Zapowiada się ciekawie.

Premiera ma mieć miejsce w 2014 roku, oczywiście na PlayStation 4 i Xbox One.

REKLAMA

Francuzi pokazali się z bardzo dobrej strony. Pokazali nam kilka naprawdę ciekawych gier (świetne Rayman Legends czy też nowy Splinter Cell). Nie zabrakło też zaskoczeń, jak chociażby nowy tytuł z serii Tom Clancy's czy też kandydatów na grę roku, czyli Watch_Dogs. Pozostaje nam tylko czekać na nowe gry.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA