REKLAMA

Tania i łatwa w użyciu – taka ma być drukarka 3D z Kickstartera

Drukowanie 3D jest świetne. Pozwala na stworzenie praktycznie wszystkiego, co sobie tylko wymarzymy. Problemem jest to, że drukarki 3D są drogie. Korzystanie z nich jest jeszcze droższe. Rozwiązaniem problemu ma być Buccaneer. To tania i bardzo prosta w użyciu drukarka 3D, która na Kickstarterze zebrała już ponad 600 tysięcy dolarów. To powyżej 600% zakładanego celu.

04.06.2013 11.20
Tania i łatwa w użyciu – taka ma być drukarka 3D z Kickstartera
REKLAMA
REKLAMA

Drukarka została stworzona przez grupę zapaleńców, którzy nazwali swoją firmę Pirate3D. Postanowili oni sobie jasny cel – wprowadzić do naszych domów drukarkę 3D, która nie będzie kosztować użytkownika dużo więcej niż tradycyjna atramentówka.

Na początek przyjrzyjmy się samemu urządzeniu. Na fotografiach możecie zobaczyć, że wygląd jest z jednej strony surowy, ale z drugiej elegancki. Drukarka spokojnie będzie mogła stanąć na biurku, a może nawet być ciekawym elementem wystroju. Obudowa jest wykonana z aluminium, a jej wymiary to zaledwie 25 x 25 x 35 cm. Co ważne, użytkownik nie będzie musiał męczyć się ze składaniem sprzętu. W opakowaniu dostanie gotowe urządzenie, czyli tak, jak być powinno.

buccaneer-ladowanie-wkladow

Korzystanie z Buccaneer ma być też niezwykle łatwe. Wkład będzie sprzedawany w formie nici, której końcówkę wystarczy włożyć w specjalny otwór, a resztę położyć na podajniku. Po tym już można zacząć drukowanie. Ale co wydrukować skoro niewielu użytkowników zna się na grafice trójwymiarowej? Pirate3D zadbało też o to. W zestawie z urządzeniem dostępny będzie specjalny program, który pozwoli na zaprojektowanie obiektów przez proste przesuwanie suwaków.

Użytkownicy dostaną także dostęp do specjalnego serwisu z już gotowymi projektami. Wystarczy je pobrać i zacząć drukowanie. Twórcy nie zapomnieli także o funkcji drukowania w chmurze oraz współpracy z urządzeniami mobilnymi.

buccaneer-program

Cały proces drukowania ma się odbywać wewnątrz urządzenia, poza widokiem użytkownika. Gotowy obiekt wyjedzie poniżej urządzenia, na specjalnej, wysuwanej platformie. Buccaneer pozwoli na stworzenie elementów o maksymalnych rozmiarach 15 x 10 x 12 cm.

buccaneer-wydrukowane

Ale przejdźmy już do najważniejszego, czyli ceny. Dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, Kanady i Singapuru drukarka Buccaneer ma kosztować jedynie 347 dolarów. Wysyłka do pozostałych krajów to dodatkowe 100 dolarów. Proste przeliczenie kursu pokazuje, że drukarka ma kosztować poniżej 1500 złotych. Całkiem kusząca propozycja. A co z kartridżami? Koszt jednego wkładu o wadze 300 gramów to 12 dolarów (10 dolarów dla osób, które wesprą projekt na Kickstarterze).

Musicie przyznać, że w teorii wygląda to obiecująco. A jak prezentuje się praktyka? Pirate3D stworzyło już działające prototypy, więc nie powinno być z tym żadnych problemów. Beta testy mają się zakończyć 10 czerwca tego roku. Po tym czasie rozpocznie się projektowanie już gotowego urządzenia. Produkcja ma ruszyć 15 października, a pierwsze 500 sztuk Buccaneer trafi do użytkowników 1 grudnia 2013 roku.

buccaneer

Początkowo projekt na Kickstarterze zakładał początkowo dotację na poziomie 100 tysięcy dolarów. W momencie pisania tego tekstu aż 1571 osób wsparło go w sumie kwotą 607493 dolarów. Wyraźnie pokazuje to, że internauci pokładają w tym sprzęcie spore nadzieje.

REKLAMA

Źródło: Kickstarter

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA