REKLAMA

Niechętnie kupujemy w sieci na raty, ale nowość PayU ma szanse to zmienić

W czerwcu zeszłego roku Grupa Allegro wprowadziła zakupy na raty w systemie PayU. Od dzisiaj jest on dostępny także w 6 tysiącach polskich sklepów internetowych.

06.06.2013 11.54
Niechętnie kupujemy w sieci na raty, ale nowość PayU ma szanse to zmienić
REKLAMA

System ratalny pojawił się dzisiaj automatycznie w wybranej grupie z 6 tysięcy sklepów internetowych, które wcześniej wykorzystywały tradycyjne płatności PayU. Na ekranie wyboru metody płatności raty będą dostępne tuż obok przelewów i kart płatniczych. Pozostałe sklepy, które chciałyby wprowadzić tę metodę do swojej oferty, muszą skontaktować się z biurem obsługi klienta PayU.

REKLAMA

Ważną informacją dla sprzedających jest to, że PayU nie pobiera za usługę żadnej płatności. Cała kwota trafia na konto sklepu. Dodatkowo sprzedawca nie musi martwić się o weryfikację zdolności kredytowej oraz pilnowanie harmonogramu spłat. Tym w całości zajmuje się spółka Alior Raty, z którą Grupa Allegro ma podpisaną umowę.

Warto przypomnieć, że system ratalny PayU pozwala na zakupienie kilku przedmiotów o maksymalnej wartości 20 tysięcy złotych. Płatność można rozłożyć na maksymalnie 36 rat. Istotną kwestią jest też to, że w przypadku zakupów na Allegro, przedmioty mogą pochodzić od różnych sprzedawców.

RATY PAYU – grafika PL

Ostatnie badanie Gemius dla e-Commerce Polska, pokazuje, że już 81% polskich internautów robiło zakupy w sklepach internetowych. Co piąty użytkownik dokonuje zakupu kilka razy w miesiącu lub częściej. Jednak aż 60% robi to tylko kilka razy w ciągu rok.

REKLAMA

Jeśli chodzi o same zakupy na raty, to ostatnie badanie na ten temat zostało przeprowadzone pod koniec 2012 roku przez InternetStandard. Wtedy mniej więcej 69 proc. sklepów internetowych deklarowało, że nie prowadzi tego typu sprzedaży. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ ten sposób płatności był wybierany przez zaledwie 1 procent użytkowników.

Z czego mogło to wynikać? Przede wszystkim z dość skomplikowanych procedur. Często i tak trzeba było dostarczać zaświadczenia o zarobkach i czekać na przesłanie papierowej umowy. Jest spora szansa, że teraz to się zmieni, ponieważ raty PayU są zdecydowanie łatwiejsze. Sam z nich korzystałem i byłem raczej zadowolony. Jedyną rzeczą, do której mogę się przyczepić, to nieco zbyt długi czas oczekiwania na decyzję (ponad 1 dzień).

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA