REKLAMA

Race to Mars - polska gra kosmiczna już na serwisie Kickstarter

Myśleliście o założeniu własnej firmy? Podejrzewam, że tak. W dzisiejszych czasach, gdy bezrobocie staje się czymś oczywistym dla młodych ludzi, własna działalność jest jedną z niewielu szans na godne życie. Jednak jaką firmę można założyć? W końcu firmy programistyczne, budowlane, sklepy i agencje PR-owe widzimy na każdym kroku. A trzeba wymyśleć coś zupełnie nowego, coś takiego jak… loty na Marsa i założenie tam kolonii.

29.06.2013 17.14
Race to Mars – polska gra kosmiczna już na serwisie Kickstarter
REKLAMA

Oczywiście jestem świadom, że póki co chyba nikogo w tym kraju nie stać na taką działalność, ale jeśli jednak ktoś chciałby sprawdzić, czy poradziłby sobie z zarządzeniem firmą kosmiczną typu „New Space”, powinien zainteresować się grą Race to Mars. Jest to turowa gra ekonomiczna, w której wcielamy się w szefa prywatnej firmy kosmicznej, która przez rozwój programów kosmicznych i badania naukowe ma doprowadzić ludzkość na Marsa. Twórcy określają ją jako duchowego następcę gry Buzz Aldrin: Race Into Space.

REKLAMA

Na wstępie warto zaznaczyć, że osoby, które oczekują wyjątkowo trudnego tytułu pełnego wyzwań, powinni poszukać innej gry. Twórcy sami przyznają się, że nastawiają się na zwykłych, niedzielnych graczy i z tego powodu Race to Mars będzie cechować się niskim poziomem trudności. Zapewne będzie to idealna gra dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z grami ekonomicznymi. Mam jednak nadzieję, że twórcy nie zapomną też o bardziej wymagających osobach, które pierwsze kroki w tego typu grach miały już za sobą.

Race to Mars (5)

Chcemy stworzyć grę, która osiągnie dwa cele – pomoże promować przemysł kosmiczny i usatysfakcjonuje wszystkich fanów gier ekonomicznych. Race To Mars to połączenie symulatora zarzadzania firmą kosmiczną z łatwą do nauki mechaniką gry. Zapewniam, że zarówno fani tematu, jak i okazjonalni gracze znajdą w niej sporo rozrywki – mówi Szymon Janus, właściciel firmy Intermarum.

Race to Mars (4)

Cechy gry:

  • Satelity czy stacja kosmiczna? Wybierz własną ścieżkę podboju Marsa
  • Odkryj ponad dwieście pionierskich technologii
  • Aktywizuj fanów i media - wywalcz większe fundusze na programy kosmiczne
  • Rozruszaj program kosmiczny - zdobywaj kontrakty naukowe, cywilne i wojskowe.
Race to Mars (6)

O grze wspominamy głównie dlatego, gdyż zbiórka na jej cel pojawiła się na serwisie crowdfundingowym Kickstarter. Twórcy mają 30 dni na zebranie 30 000 funtów. Póki co udało im się zebrać niecały tysiąc, więc pomóżcie im jak najszybciej. Tradycyjnie, zależnie od tego ile wpłacicie, dostaniecie różne dodatki. Najniższy pułap wpłaty na otrzymanie gry to niemało, bo aż 12 funtów (60 złotych).

REKLAMA
Race to Mars (7)

Jednak warto pamiętać, że tytuł ten jest robiony przez mającą siedzibę w Opolu firmę Intermarum. A komu warto pomóc, jeśli nie naszym? Być może Race to Mars będzie kolejnym hitem na miarę Wiedźmina, Call of Juarez czy Dead Island. Nie dowiemy się tego, jeśli gra nie powstanie, dlatego gorąco namawiam do udzielenia pomocy twórcom tej gry. Oprócz tego możecie polubić stronę gry na Facebooku, czy zacząć śledzić jej kanał na Twitterze.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA