REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Oto nowe logo mBanku. A w zasadzie cały zestaw logo w nowej identyfikacji

Jesteśmy na konferencji w Warszawie, gdzie mBank oficjalnie przedstawi wszystkie informacje związane ze startem nowego mBanku. Wprawdzie konferencja jeszcze się nie rozpoczęła, ale znamy już nową identyfikację nowego mBanku, czyli coś, czego mBank dotychczas nie ujawnił. Wygląda na to, że jest nie tylko nowe logo, ale także cały zestaw nowy logo, które - niczym w przypadku Netii - będą występować przy różnych produktach.

04.06.2013
10:16
Oto nowe logo mBanku. A w zasadzie cały zestaw logo w nowej identyfikacji
REKLAMA

Spider's Web był partnerem akcji mBanku, która zapowiadała nowy mBank. Jednak nawet my nie widzieliśmy nowej identyfikacji mBanku. Dzisiaj widzimy ją po raz pierwszy, i to co widzimy całkiem nam się podoba.

REKLAMA
nowy mBank – logo

Nowe logo pioniera bankowości internetowej jest i nowe, i stare. Stare bo sam napis mBank uległ jedynie kosmetycznym zmianom. Zdecydowanie zmieniło się wszystko to, co otacza napis z marką banku. Zrezygnowano (na to wygląda) z "legendarnego" kwiatka. Teraz napis mBank umiejscowiony jest na tle palety kolorystycznej, która składa się z: czerwonego, żółtego, zielonego, czarnego i niebieskiego.

To jednak część nowości, bo z tego co widzimy różnych wersji logo będzie całkiem sporo. W każdej z nich występują barwy z głównego logo, przy czym formułują one nowe kształty.

nowy mBank – logo miasto
nowy mBank – logo golfista
nowy mBank – logo delfin
nowy mBank – logo balon
REKLAMA

To nie pierwszy tego typu zabieg marketingowy. Kilka lat temu jako pierwsza na ten sposób żywej identyfikacji zdecydowała się Netia - kolorowe kropki przybierają różne kształty w zależności od produktu, usługi lub po prostu reklamy.

Ciekawe jak przyjmie się nowy branding mBanku. Mi się pomysł podoba, choć należy jasno stwierdzić, że nie jest to wielce innowacyjny koncept. Ponadto kolorowe barwy przypominają tęczę, a tęcza w Polsce symbolizuje… ech, aż boję się powiedzieć co :)

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA