Tech  / News

Czy współpraca sieci Media Expert i Komputronik przełoży się na niższe ceny?

Sklepy Komputronik i Media Expert podpisały umowę o współpracy handlowej. Dzięki temu powstanie największa sieć sprzedaży elektroniki w Polsce. Dla klientów może to oznaczać niższe ceny.

Ale jak połączenie dwóch dużych sklepów może się przełożyć na niższe ceny? Bardzo łatwo. Komputronik i Media Expert, zamiast składać dwa osobne zamówienia u dostawców, złożą jedno duże. Im kupuje się więcej sztuk danego sprzętu, tym ma się okazje na większe upusty, więc i niższe ceny. Tańszy zakup, to – teoretycznie – niższa cena końca dla klienta.

- Wspólnie będziemy tworzyć grupę handlową, która bez wątpienia będzie największym graczem w kluczowych obszarach nowoczesnych produktów elektronicznych, w tym laptopów, tabletów i smartfonów. To pozwoli usprawnić i zwiększyć efektywność negocjacji handlowych z dostawcami – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes Komputronik S.A.

Po połączeniu obie firmy będą liderami sprzedaży w takich grupach, jak chociażby laptopy, tablety, smartfony, drukarki czy też dyski twarde. Warto też wspomnieć, że wspólnie będą miały aż 500 placówek na terenie całej polski oraz dwa duże sklepy internetowe.

- W obliczu zmian zachodzących na rynku przyspieszy to realizację celów stojących przed obiema sieciami - znaczącego wzmocnienia pozycji na rynku polskim, oraz zapewnienia klientom atrakcyjniejszej oferty produktowej i niższych cen – skomentował połączenie Marcin Filipowicz, wiceprezes Terg S.A, właściciela sieci Media Expert.

Czy umowa obu sklepów oznacza dla klientów coś jeszcze? Niestety, ale na razie nie ma takich planów. Zakupy z Komputronika cały czas trzeba będzie reklamować w Komputroniku (jeśli będzie taka potrzeba). Obie sieci przez cały czas będą też działać pod własnymi markami.

Co ciekawe, Wojciech Buczkowski powiedział, że firmy zamierzają promować nowe kategorie produktów, niedostępne jeszcze na naszym rynku. Na razie jednak nie udało nam się dowiedzieć, jakie będą to kategorie. Wiadomo natomiast, że obie firmy szykują się do akcji "back to school", czyli powrotu uczniów i studentów na zajęcia. Nie trzeba wielkiej filozofii, żeby domyślić się, że spotkamy się w tedy z promocyjnymi cenami na laptopy czy też tablety.

Na razie Media Expert i Komputronik nie planują zacieśnienia współpracy, jednak udało nam się dowiedzieć, że takie plany mogą powstać.

- Perspektywicznie wydaje się wykorzystanie placówek obu sieci do wzajemnego wykorzystania do odbiorów zakupów internetowych. Są to jednak na tym etapie plany, które musimy dokładnie przeanalizować - powiedział Wojciech Buczkowski.

Pozostaje wyczekiwać atrakcyjnych ofert.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst