1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Kto wygrał router? Wyniki konkursu D-Link!

Lokowanie produktu

Muszę przyznać, że rozwiązanie tego konkursu było nie lada wyzwaniem. Okazało się, że wielu z Was potrzebuje nowoczesnego routera i będzie w stanie go w odpowiedni sposób wykorzystać. Najchętniej wszystkich Was obdarowałbym sprzętem sieciowym, ale niestety główną nagrodę mogła otrzymać tylko jedna osoba.

18.06.2013
19:54
Kto wygrał router? Wyniki konkursu D-Link!

Osobą, którą postanowiłem nagrodzić był Konrad. Oprócz umotywowania swojej prośby, bardzo zainteresował się on tematem routera i w swoim komentarzu przytoczył o wiele więcej informacji niż było zawartych w moim tekście. Już na pierwszy rzut oka było widać, że ten sprzęt bardzo mu się przyda i zostanie odpowiednio wykorzystany, a nie na przykład spieniężony. Oto jego komentarz:

A ja zaś mam serwer Gigabitowy z danymi, maszynami wirtualnymi, pyLoad i backupami, kable UTP kategorii 6. Skończyły mi się pieniądze więc kupiłem TP-Linka za 100zł, który się wiesza i spowalnia cały transfer. Więc robienie kopii zapasowej trwa długo... za długo. A gdy do sieci podłączy się parę osób i chcą wgrać pliki na serwer to możemy spokojnie iść na spacer, na pewno jak wrócimy to będzie się nadal wrzucało.

Świetnym atutem tego routera - tutaj niewymienionym jest to, że gdy ktoś jakimś cudem uzyska do niego dostęp przez internet to dostanę o tym maila. Fajną opcją jest też to, że można dzięki niemu zarządzać urządzeniami i samym routerem przez aplikację mobilną na smartfona, czasami (jak w przypadku Tp-linka) za takie wykonanie interfejsu w przeglądarce mam ochotę udusić tego, kto to wymyślił. Mimo dobrego sprzętu, odpowiednich kabli i pingu 0.133ms zarządzanie przez www to porażka. Router ten pozwala też na przeglądanie kamer online zamontowanych w domu. Chmura mydlink na zarządzanie urządzeniami przez internet i przeglądanie odwiedzanych stron. Router fajny, ale strasznie drogi, jedyne czego mi w nim brakuje to możliwość podgrzewania kubka herbaty. Wygląd u góry ma jak te grzałki do kubka :D

Wtedy urządzenie robiłoby wszystko co router robić powinien. Nie dziwi mnie też wykorzystanie Gigabit WAN, dzięki niemu internet w miejscach gdzie jest to możliwe będzie przesyłany z pełną szybkością.

Świetny sprzęt, na pewno ktoś się z niego ucieszy... o ile go nie sprzeda bo urządzenie drogie, ale to już pozostawmy temu, kto go wygra :)

ps. ciekawi mnie jak te torby wyglądają?

Chyba wszyscy zgadzają się z tym, iż to on powinien wygrać główną nagrodę! Widać tu potrzebę, zaangażowanie i duże zainteresowanie nagrodą. Ja tylko przypominam, że oprócz wyżej wymienionych przez Konrada cech, router D-Link DIR-845L wyróżnia:

  • Nieprzeciętny wygląd, który nie oszpeca domu lub mieszkania
  • Obsługa WiFi w najpopularniejszym standardzie 802.11n
  • Technika SmartBeam, która pozwala wyeliminować martwe punkty w domu dzięki skierowaniu sygnału bezpośrednio na używane urządzenia.
  • Port USB 2.0, który pozwala z pendrive'a lub dysku USB zrobić najzwyklejszy dysk sieciowy.
DIR_845L_Image_Side_Left

Oprócz tego torby na sześciopak otrzymują:

Damian knk za uporczywe przekonywanie (mimo awatara), że pije coca-colę, a nie piwo. Nie masz się czego wstydzić! Co innego, gdybyś nie pił piwa, tylko alkohol!

pawlakpl za to, że ma Liveboksa. Sam miałem i wiem, że czasami zamiast denerwować się z jego powodu lepiej wyjść na dwór z sześciopakiem.

Mam nadzieję, że wszystkie nagrody się przydadzą! Zwycięzców proszę o wysłanie maila na adres Dawid.kosinski na gmail i wpisanie ze swoich kont w komentarzach pod tym tekstem podanego przeze mnie hasła. Ot, taka forma weryfikacji. A całą resztę uczestników pozdrawiam i zapraszam do czekania na kolejny konkurs, który odbędzie się już niebawem.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze