Sprzęt  / Lokowanie produktu

Kto wygrał router? Wyniki konkursu D-Link!

Muszę przyznać, że rozwiązanie tego konkursu było nie lada wyzwaniem. Okazało się, że wielu z Was potrzebuje nowoczesnego routera i będzie w stanie go w odpowiedni sposób wykorzystać. Najchętniej wszystkich Was obdarowałbym sprzętem sieciowym, ale niestety główną nagrodę mogła otrzymać tylko jedna osoba.

Osobą, którą postanowiłem nagrodzić był Konrad. Oprócz umotywowania swojej prośby, bardzo zainteresował się on tematem routera i w swoim komentarzu przytoczył o wiele więcej informacji niż było zawartych w moim tekście. Już na pierwszy rzut oka było widać, że ten sprzęt bardzo mu się przyda i zostanie odpowiednio wykorzystany, a nie na przykład spieniężony. Oto jego komentarz:

A ja zaś mam serwer Gigabitowy z danymi, maszynami wirtualnymi, pyLoad i backupami, kable UTP kategorii 6. Skończyły mi się pieniądze więc kupiłem TP-Linka za 100zł, który się wiesza i spowalnia cały transfer. Więc robienie kopii zapasowej trwa długo... za długo. A gdy do sieci podłączy się parę osób i chcą wgrać pliki na serwer to możemy spokojnie iść na spacer, na pewno jak wrócimy to będzie się nadal wrzucało.

Świetnym atutem tego routera - tutaj niewymienionym jest to, że gdy ktoś jakimś cudem uzyska do niego dostęp przez internet to dostanę o tym maila. Fajną opcją jest też to, że można dzięki niemu zarządzać urządzeniami i samym routerem przez aplikację mobilną na smartfona, czasami (jak w przypadku Tp-linka) za takie wykonanie interfejsu w przeglądarce mam ochotę udusić tego, kto to wymyślił. Mimo dobrego sprzętu, odpowiednich kabli i pingu 0.133ms zarządzanie przez www to porażka. Router ten pozwala też na przeglądanie kamer online zamontowanych w domu. Chmura mydlink na zarządzanie urządzeniami przez internet i przeglądanie odwiedzanych stron. Router fajny, ale strasznie drogi, jedyne czego mi w nim brakuje to możliwość podgrzewania kubka herbaty. Wygląd u góry ma jak te grzałki do kubka :D

Wtedy urządzenie robiłoby wszystko co router robić powinien. Nie dziwi mnie też wykorzystanie Gigabit WAN, dzięki niemu internet w miejscach gdzie jest to możliwe będzie przesyłany z pełną szybkością.

Świetny sprzęt, na pewno ktoś się z niego ucieszy... o ile go nie sprzeda bo urządzenie drogie, ale to już pozostawmy temu, kto go wygra :)

ps. ciekawi mnie jak te torby wyglądają?

Chyba wszyscy zgadzają się z tym, iż to on powinien wygrać główną nagrodę! Widać tu potrzebę, zaangażowanie i duże zainteresowanie nagrodą. Ja tylko przypominam, że oprócz wyżej wymienionych przez Konrada cech, router D-Link DIR-845L wyróżnia:

  • Nieprzeciętny wygląd, który nie oszpeca domu lub mieszkania
  • Obsługa WiFi w najpopularniejszym standardzie 802.11n
  • Technika SmartBeam, która pozwala wyeliminować martwe punkty w domu dzięki skierowaniu sygnału bezpośrednio na używane urządzenia.
  • Port USB 2.0, który pozwala z pendrive'a lub dysku USB zrobić najzwyklejszy dysk sieciowy.
DIR_845L_Image_Side_Left

Oprócz tego torby na sześciopak otrzymują:

Damian knk za uporczywe przekonywanie (mimo awatara), że pije coca-colę, a nie piwo. Nie masz się czego wstydzić! Co innego, gdybyś nie pił piwa, tylko alkohol!

pawlakpl za to, że ma Liveboksa. Sam miałem i wiem, że czasami zamiast denerwować się z jego powodu lepiej wyjść na dwór z sześciopakiem.

Mam nadzieję, że wszystkie nagrody się przydadzą! Zwycięzców proszę o wysłanie maila na adres Dawid.kosinski na gmail i wpisanie ze swoich kont w komentarzach pod tym tekstem podanego przeze mnie hasła. Ot, taka forma weryfikacji. A całą resztę uczestników pozdrawiam i zapraszam do czekania na kolejny konkurs, który odbędzie się już niebawem.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst