REKLAMA

Sony zaskoczyło Microsoft nie tylko ceną. Oto Playstation 4 w pełnej krasie

Wczorajszy dzień obfitował w liczne konferencje wyjątkowo istotne dla fanów konsol. Swoje wystąpienia mieli przedstawiciele Microsoftu oraz deweloperzy tworzący gry na Xboksa One. Jednak podobną imprezę zrobiło również Sony i jak łatwo  przewidzieć, poświęciła ją czwartej generacji konsoli Playstation.

11.06.2013 07.51
Sony zaskoczyło Microsoft nie tylko ceną. Oto Playstation 4 w pełnej krasie
REKLAMA

Konferencja zaczęła się z 20-minutowym opóźnieniem, jednak już na jej początku pojawiły się konkretne liczby. Pierwsza to fakt, że na starszą konsolę Sony pojawi się 85 nowych gier do końca roku. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak chociażby Gran Turismo 6, The Last of Us, Beyond: Two Souls i GTA V. Krótko mówiąc, jest na co czekać. Jednak gwiazdą wieczoru była oczywiście konsola Playstation 4, którą pierwszy zaprezentowano w pełnej krasie. Jej obudowa to pochylona bryła, minimalistyczna jak Xbox One, a jednak znacznie od niego ładniejsza. Oceńcie zresztą sami.

REKLAMA
Playstation 4-1

Jednak wygląd to nie wszystko. Okazało się, że Playstation 4 ma kosztować 399 dol., czyli o 100 dol. mniej niż Xbox One. U nas cena ta wyniesie 399 Euro, czyli około 1600-1800 zł. Do tego wymiana i odsprzedaż używanych gier nie będzie w jakikolwiek sposób blokowana, a konsola nie będzie wymagać połączenia sieciowego w celu sprawdzenia legalności produktów.

Playstation 4-3

Wspomniano też o konsoli Playstation Vita, która ma być najlepszym uzupełnieniem nowej konsoli Sony i być jej dodatkowym, mniejszym ekranem. Ponadto abonament Playstation Plus ma obejmować teraz trzy konsole Sony i będzie oferować zniżki na nowe gry oraz wiele tytułów za darmo. Pierwszą grą, która będzie darmowa w chwili debiutu Playstation 4 jest Drive Club. Niestety usługa sieciowa najprawdopodobniej będzie płatna. Wspomniano bowiem, że bez abonamentu Playstation Plus nie będzie możliwa gra sieciowa. No cóż, w tej beczce miodu musiała znaleźć się i łyżka dziegciu.

Co z grami z Playstation 3 i innych konsol? Tutaj z pomocą przychodzi Playstation Cloud oparte na serwisie streamingowym Gaikai. Docelowo ma pozwolić na uruchamianie wielu nowych gier, jednak testowane będzie najpierw na grach z PlayStation 3. Usługa pojawi się w przyszłym roku, najpierw w Stanach Zjednoczonych. Oprócz tego możliwe będzie kupowanie muzyki, wideo oraz pełnych pakietów programowych. Jak widać, Sony nie odpuściło zupełnie rynku multimediów i będzie na wszystkich frontach konkurencją dla Xboksa One.

Jakie gry pojawią się na Playstation 4? Trwają prace nad wieloma tytułami, takimi jak Killzone: Shadow Fall, Drive Club, Knack (wszystkie trzy mają pojawić się w dniu premiery konsoli), InFamous: Second Son i The Order 1886 od zespołów Sony Santa Monica oraz Ready at Dawn Studios. Różnorakie studia Sony pracują obecnie nad 30 grami dla PlayStation 4, z których 30 ma pojawić się w pierwszym roku. Zapowiedziano też wiele gier twórców niezależnych. Sony ich nie ignoruje, w przeciwieństwie do konkurenta.

REKLAMA

A co z innymi markami, co mają graczom do zaoferowania? Jeśli chcemy grać w Diablo III, otrzymamy dodatkowe przedmioty dla postaci mające związek z grami Sony. Square Enix zapowiedziało, że wyda Final Fantasy XV co najmniej na nową konsolę Sony, taki sam los spotka Kingdom Hearts III. Assassin’s Creed IV: Black Flag będzie miał w wersji na PS4 jeszcze jedną bohaterkę znaną z Assassin’s Creed: Liberation z Playstation Vita. Watch Dogs zaoferuje godzinę dodatkowej rozgrywki i bonusowy strój dla bohatera. Oprócz tego na Playstation 4 pojawi się Destiny, NBA 2K14, The Elder Scrolls: Online oraz grę na motywach serii filmów Mad Max. Łącznie przez pierwszy rok życia konsoli na rynku pojawi się ponad 100 tytułów, z czego 40 będzie wykorzystywać specjalne funkcje Playstation 4, cokolwiek to nie znaczy.

Miałem tu zamieścić krótki komentarz, ale zamiast tego napiszę tylko: Miałem kupić Xboksa One, a kupię Playstation 4. Microsofcie, co poszło nie tak?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA