REKLAMA

Sprawdzamy Gazeta.pl Live - aplikację, z którą nie przegapisz żadnego newsa z twojej okolicy

Gazeta.pl Live to nowa aplikacja do użytkowników Androida. Można o niej napisać wiele dobrego. Problem polega na tym, że i tak nie będę z niej korzystał.

25.06.2013 11.15
Sprawdzamy Gazeta.pl Live – aplikację, z którą nie przegapisz żadnego newsa z twojej okolicy
REKLAMA

Nie trzeba być Einsteinem, aby domyślić się, do czego służy program o nazwie Gazeta.pl Live – do czytania serwisu Gazeta.pl. Nie jest to jednak zupełnie standardowa aplikacja. Dzięki niej w łatwy sposób możemy być na bieżąco, ponieważ przez cały czas może nas informować o nowych artykułach i aktualnościach. Dodatkowo w opcjach można ustawić powiadomienia, które będą nam wyskakiwać w przypadku najważniejszych wydarzeń.

REKLAMA
2013-06-25 10.00.27

Jeśli chodzi samą aplikację, to bardzo przypadła mi ona do gustu. Jest niezwykle prosta, ale jednocześnie ładna i czytelna. Czcionki są wystarczająco duże, a każde zdjęcie można otworzyć osobne i je powiększyć. Program jest miły dla oka i działa dość szybko. Wyraźnie widać, że został dobrze przemyślany.

2013-06-25 10.02.58

Aplikacja daje nam dostęp do 9 kategorii tematycznych. Pierwsza, to po prostu Gazeta.pl, czy zbiór najważniejszych artykułów ze wszystkich działów. W dalszej kolejności mamy wiadomości, serwis lokalny (np. Bydgoszcz lub Warszawa), który można sobie samemu ustawić, sport, biznes, styl życia, technologie, kultura i rozrywka. Do każdego z nich można się dostać albo przez wysuwane z lewej strony menu, albo poprzez przesuwanie się w prawą stronę. Jeśli zamierzamy przejrzeć wszystkie po kolei, to łatwiej będzie skorzystać z drugiej opcji. Jeśli interesuje nas rozrywka, to pewnie szybciej dostaniemy się do tego działu przez menu.

Poszczególne artykuły ładują się bardzo szybko. Co ważne, jeśli przy danym tekście znajduje się galeria zdjęć, to zobaczymy ją poniżej. Po pierwsze, nie będziemy musieli wykonywać dodatkowych kliknięć, ponieważ wszystkie fotografie są umieszczone w jednej kolumnie, jedna pod drugą. Po drugie, jeśli nie chcemy marnować pakietu danych na zdjęcia, to nie musimy się tym martwić. Fotografie ładują się dopiero, gdy pojawią się na naszym ekranie. To bardzo ważna i przemyślana funkcja. Nie zawsze mamy pewność, czy przy danym wpisie jest dużo zdjęć, czy też nie. Poza tym, nawet jeśli byłoby, a temat jest bardzo ciekawy, to nie musimy z niego zrezygnować.

2013-06-25 10.00.12

Na samym dole wyświetlają się komentarze czytelników, informacje o autorze tekstu oraz data i godzina publikacji oraz ewentualnej edycji.

Jeśli chodzi o opcje aplikacji, to one również są bardzo proste, a wręcz ubogie. Do wyboru mamy tylko włączenie powiadomień o najważniejszych wydarzeniach oraz wibracji, które sygnalizują nowy artykuł. I to wszystko. Trochę mało, ale z drugiej strony nie potrzeba niczego więcej, ponieważ Gazet.pl Live jest bardzo wygodna i dobrze przemyślana. Na dodatek sam serwis Gazeta.pl jest w mojej opinii jednym z najlepszych w kraju, bo w dużej mierze jest tworzony przez dziennikarzy lokalnych, którzy znają problemy swoich społeczności. Próżno u konkurencji szukać tak wartościowych tematów, szczególnie lokalnych.

2013-06-25 10.03.04

Czy sama aplikacja na szansę na sukces? Podobny odpowiednik dla sportu, czyli Sport.pl Live, osiągnął już ponad 200 tysięcy pobrań ze sklepów Google Play i App Store. Jak na polski rynek, to naprawdę niezły wynik, a przecież tego typu tematyka nie interesuje każdego. Dodatkowo program jest dość wysoko oceniany przez użytkowników, bowiem jego średnia nota to aż 4,5 gwiazdki.

Jeśli weźmiemy powyższe dane pod uwagę, to jest spora szansa, że Gazeta.pl Live z łatwością pobije ten rezultat. Przede wszystkim dlatego, że grupa docelowa jest zdecydowanie większa, ale niemały udział w tym może mieć też jakość samej aplikacji. Już teraz ma ona ocenę 4,7 punktów. Poza tym siłą serwisu są wspominane już wersje lokalne, które stoją na naprawdę wysokim poziomie. Sam z chęcią czytałbym na bieżąco, co dzieje się w moim mieście i pewnie nie jestem w tym odosobniony.

Znając życie nie ma co liczyć na miliony pobrań, ale zapewne nawet sama Agora nie zakłada takiego rezultatu. W Polsce rynek mobilny ma się coraz lepiej, ale cały czas jeszcze trochę raczkuje... no może już powoli zaczyna chodzić, więc prognozy nie mogą być zbyt optymistyczne. Pewnie część użytkowników wybierze kombajny typu feedly. W końcu tego typu agregatory treści pozwalają na zarządzanie kilkoma, kilkunastoma, a nawet kilkudziesięcioma serwisami. Wszystko w jednym miejscu. Wygodnie, szybko i bez instalowania kilku programów.

2013-06-25 12.40.20
REKLAMA

Tymczasem Gazeta.pl Live jest tylko do czytania Gazeta.pl. Jednak jeśli jesteście stałymi czytelnikami tego serwisu i cenicie sobie dostęp do szybkich wiadomości lokalnych, to tego typu aplikacja jest właśnie dla Was.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA