REKLAMA

Przestali cię lubić, obserwować, śledzić? There's an app for that…

Większość serwisów społecznościowych daje możliwość łatwej obserwacji tego, kto zaczyna nas obserwować, śledzić lub kto staje się naszym "przyjacielem". Widzimy to w strumieniach informacji, w newsletterach, które przesyłają do nas na naszego maila. Gorzej jest z informacjami o tym, kto przestał nas obserwować, kto nie jest już naszym "przyjacielem", a szkoda, bo to równie istotne o ile nie dużo ciekawsze. Na szczęście w sukurs przychodzą niezależne od gigantów internetu usługi. Jedną z takich jest aplikacja Friend Check na iOS.

26.06.2013 10.21
Przestali cię lubić, obserwować, śledzić? There’s an app for that…
REKLAMA

Ja od dłuższego czasu korzystam z kilku narzędzi, które pozwalają mi się zorientować co dzieje się w społecznościach zebranych wokół moich kont w mediach społecznościowych. Zawsze były to jednak oddzielne usługi dla Twittera, Facebooka, Instagram, czy innych. Często niestety były to na tyle amatorskie rozwiązania, że przy częstych zmianach w API gigantów społecznościowych po prostu z dnia na dzień przestawały działać. W końcu jednak udało mi się znaleźć aplikację, która nie tylko zbiera analitykę większości serwisów społecznościowych w jednym miejscu, ale także daje szansę na to, że projekt szybko nie umrze. To aplikacja Friend Check na iOS.

REKLAMA

Aplikacja działa w modelu freemium, czyli jest darmowa, ale za dodatkowe opcje trzeba płacić w wewnętrznym systemie subskrypcyjnym. Dobra wiadomość jest jednak taka, że zdecydowanej większości osób wystarczy darmowa opcja. Opłaty są naliczane, gdy chcemy poddać negatywnej analityce więcej niż jedno konto z danego serwisu, czyli np. dwa lub więcej kont na Twitterze, czy też profilu na Facebooku. Każde konto powyżej jednego z danej usługi będzie wtedy kosztować 0,69 euro.

Friend Check 1
Friend Check 2

Ja korzystam jednak z darmowej wersji, bo interesuje mnie tylko, jak ludzie reagują na moje konta społecznościowe. Jak zapewne dobrze wiecie, moje konta są w dużej mierze wykorzystywane do promocji treści na Spider's Web. Czasami mniej (jak na Facebooku), czasami więcej (jak na Twitterze). Informacje o tym, kto i kiedy przestał mnie obserwować daje mi jasną informację o tym, jaki rodzaj treści na SW nie zyskuje przychylności naszych fanów. Wbrew pozorom, to bardzo istotna wiedza, którą staram się kontrolować.

Friend Check 3
Friend Check 4
REKLAMA

Aplikacja Friend Check daje nam nie tylko informację o tym, kto nas porzucił, ale również szybki dostęp do profilu takich osób. Często jest tak, że wyrzucenie z listy obserwowanych poprzedzone jest lub skomentowane mocnym argumentem tłumaczącym taką decyzję, więc… w ten sposób szybko mogę scharakteryzować rodzaj krytyki.

Naprawdę bardzo przydatne.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA